phone_in_car

تصادفات مرگبار با گوشی های هوشمند!!!

استفاده از گوشی های هوشمند حین رانندگی مقصر افزایش ۸٫۱ درصدی میزان مرگ در تصادفات رانندگی در نیمه نخست سال جاری میلادی در آمریکا شناخته شده است. طی بازه زمانی ژانویه تا ژوئن سال جاری ۱۶۲۲۵ نفر طی تصادفات رانندگی در آمریکا کشته شده اند. ممکن است برخی ادعا کنند که کاهش قیمت سوخت در این مدت باعث شده که مردم بیشتری به رانندگی تمایل پیدا کنند، ولی اینطور نیست؛ چرا که میزان رشد در تعداد مرگ و میر در تصادفات دو برابر بیشتر از میزان افزایش خودروها است.


سازمان امنیتی ترافیک بزرگراهی ملی آمریکا (NHTSA) اعلام کرده هنوز خیلی زود است که عوامل تأثیرگذار بر افزایش میزان مرگ و میر در تصادفات رانندگی را اعلام کرد. با این حال، مدیر این سازمان آقای مارک رزکایند گفته افزایش میزان استفاده از گوشی های هوشمند آنقدر زیاد بوده که نمی توان آن را در بالابردن تعداد قربانیان حوادث رانندگی دخیل ندانست. او با این حال اعلام کرده که هنوز آمار مشخصی از میزان تأثیرگذاری استفاده از تلفن های هوشمند در حین رانندگی و افزایش میزان مرگ و میر سرنشیان خودرو در دست نیست.

رزکایند گفت “این آمار تکان دهنده است. وقت آن رسیده که بیدار شویم. امروز وقت آن رسیده که ملت ما درباره مرگ و میر در تصادفات تصمیمی جدی بگیرد”.

رزکایند گفته باید قوانینی در سطح فدرال برای جلوگیری از استفاده از گوشی های هوشمند حین رانندگی وضع شود. در حال حاضر چهارده ایالت آمریکا قوانینی دارند که رانندگی و به طور همزمان استفاده از گوشی هوشمند را ممنوع می سازد. همچنین، این قانون در همه این ۱۴ ایالت وجود دارد که اگر مأموران پلیس رانندگان را در حال صحبت با تلفن همراه خود ببینند می توانند خودرو را متوقف کنند. همه پنجاه ایالت آمریکا دارای قوانینی برای ممنوعیت ارسال پیام کوتاه در حال رانندگی هستند، و در ۴۵ ایالت، این قانون شامل متوقف کردن خودرو می شود.

رضا روحی

درباره ی رضا روحی

رضا روحی
دانشجوی کارشناسی ارشد کامپیوتر گرایش نرم افزار ، علاقه مند به زبان های برنامه نویسی ، علاقه مند به رباتیک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code