Windows10
Windows10

رشد ویندوز ۱۰ چشمگیر خواهد بود

ویندوز ۱۰ از زمان عرضه در مرداد ماه تا به امروز رشد بسیار خوبی داشته و توانسته نظر بسیاری را به خود جلب کند و ویژگی های جدید، به روز رسانی های منظم، امنیت بالا و… دست به دست هم داده اند تا آخرین نسخه از سیستم عامل ویندوز را به موفقیت برسانند، اما این موفقیت موقتی نیست. موسسه گارتنر گزارش داده است که ویندوز ۱۰ در ماه های آینده با سرعتی به مانند یک راکت رشد خواهد کرد!

ویندوز ۱۰ علاوه بر کاربران معمولی و حرفه ای، نظر افراد اهل کسب و کار را نیز به خود جلب کرده است. موسسه ی گارتنر در این خصوص می گوید که ویندوز ۱۰ در زمینه کسب و کار نیز رشد بسیار خوبی خواهد داشت و در این زمینه موفق ترین نسخه سیستم عامل ویندوز خواهد بود. گارتنر اعلام کرد که تا ماه ژانویه سال ۲۰۱۷، نزدیک به ۵۰ درصد از کاربران اهل کسب و کار مهاجرت به ویندوز ۱۰ را آغاز خواهند کرد و این کار مایکروسافت را به هدف خود نزدیک تر می کند. هدف مایکروسافت این است که تا پایان سال ۲۰۱۷ بیش از یک میلیارد کاربر به ویندوز ۱۰ به روز رسانی کنند.

البته مهاجرت کاربران اهل کسب و کار به ویندوز ۱۰ دلایل متعددی دارد که مهم ترین آن ها پایان پشتیبانی از ویندوز ۷ در سال ۲۰۲۰ و همچنین پشتیبانی عالی مایکروسافت از ویندوز ۱۰ است. علاوه بر این ها، ویندوز ۱۰ اپلیکیشن هایی که برای نسخه های قبلی ویندوز نیز توسعه داده شده باشند را شامل می شود و از آن ها پشتیبانی می کند.

این مهاجرت گسترده در سال ۲۰۱۹ تکمیل می شود.

بسیاری از افراد اهل کسب و کار مهاجرت به ویندوز ۱۰ را از ژانویه سال ۲۰۱۷ آغاز می کنند و پیش بینی می شود که این فرآیند تا سال ۲۰۱۹ تکمیل شود. تحقیقات موسسه گارتنر نشان می دهند که با نزدیک شدن به پایان یافتن پشتیبانی از ویندوز ۷، بسیاری از سازمان ها می بایستی خود را برای به روز رسانی آماده کنند. Steve Kleynhans از موسسه گارتنر در این خصوص گفت:

در بازار مصرف کننده ها، وجود به روز رسانی رایگان در کنار پشتیبانی عالی و گسترده مایکروسافت و همچنین به روز رسانی های منظم و OTA این اطمینان را می دهند که در پایان سال ۲۰۱۵ میلادی، ده ها میلیون کاربر با این نسخه از سیستم عامل آشنا می شوند و آن را دریافت می کنند.

وی در ادامه افزود:

در بخش کسب و کار، ما انتظار داریم که این دریافت و مهاجرت به طرز قابل توجهی بیشتر از ویندوز ۷ باشد که ۶ سال پیش عرضه شد.

برای افرادی که در خصوص سهم ویندوز ۱۰ از بازار نگران هستند باید بگوییم که این نسخه از سیستم عامل ویندوز در حال حاضر نزدیک به ۸ درصد از بازار را در اختیار دارد که البته آن طوری که انتظار دارید نیست. اما این رشد ادامه خواهد داشت به خصوص این که ویندوز ۱۰ به صورت یک به روز رسانی رایگان در اختیار کاربران ویندوز ۷ و ۸.۱ قرار می گیرد. تمام گزارشات، رشد بسیار خوبی را برای ویندوز ۱۰ پیش بینی کرده اند، اگر چه در حال حاضر ویندوز ۷ با در دست داشتن بیش از ۵۰ درصد از بازار همچنان یکه تاز است اما کاربران بسیاری هم اکنون در حال آماده شدن برای دریافت ویندوز ۱۰ هستند.

رضا روحی

درباره ی رضا روحی

رضا روحی
دانشجوی کارشناسی ارشد کامپیوتر گرایش نرم افزار ، علاقه مند به زبان های برنامه نویسی ، علاقه مند به رباتیک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code