volvo-cars-microsoft-hololens

هولو لنز مایکروسافت و Volvo

دو شرکت مایکروسافت و Volvo همکاری‌شان با یکدیگر در صنعت خودروسازی را اعلام کردند.

این روزها شرکت‌های سازنده‌ی خودرو مثل «ولوو» (Volvo) روی ساخت خودروهای بدون راننده کار می‌کنند. اینکه این خودروها دقیقا چه زمانی برای خرید آماده می‌شوند، مشخص نیست. اما در این میان، این شرکت خودروسازی سوئدی در ساخت این خودروها با مایکروسافت همکاری خواهد کرد.

همکاری مایکروسافت و Volvo در تکنولوژی خودروسازی

شرکت ولوو اخیرا در یک رویداد مطبوعاتی اعلام کرده که با مایکروسافت در زمینه‌ی تکنولوژی اتومبیل‌سازی همکاری خواهد کرد. در راستای همین همکاری، مایکروسافت تکنولوژی هولولنزش را برای تسهیل خرید خودرو در اختیار ولوو خواهد گذاشت. به عنوان مثال، در آینده، احتیاجی نیست در نمایشگاه‌های فروش خودرو، خود وسیله‌ی نقلیه وجود داشته باشد.

فروشندگان اتومبیل، می‌توانند هولولنزهای مایکروسافت را به مشتریان دهند تا آنها را بر سر بگذارند. به این صورت، مشتری احتمالی می‌تواند از دور خودرو را تجربه کند. همچنین مشتری می‌تواند مشخصات و ویژگی‌های خودرو را در مقابل خود ببیند و دیگر مجبور نیست برای دانستن این اطلاعات یک بروشور را ورق بزند.

استفاده از هولولنز برای نمایش خودروهای ولوو

همچنین برنامه‌هایی احتمالی هم برای همکاری در زمینه‌ی رانندگی اتوماتیک و ویژگی‌های ایمنی آن وجود دارد. «اسکات اریکسون»، سرپرست ارشد مایکروسافت هولولنز گفته: “ما از این که با شرکت ولوو برای ایجاد تحول در طراحی، کشف و خرید خودرو، همکاری می‌کنیم، مفتخر هستیم. حضور در محل تلاقی تکنولوژی و طراحی انسان‌مدارانه ما را به وجد می‌آورد.”

رضا روحی

درباره ی رضا روحی

رضا روحی
دانشجوی کارشناسی ارشد کامپیوتر گرایش نرم افزار ، علاقه مند به زبان های برنامه نویسی ، علاقه مند به رباتیک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code