gmail

توصیه های امنیتی gmail

به زودی، جیمیل شما را از دریافت ایمیل هایی که از کانکشن رمزگذاری نشده ای ارسال شده اند آگاه می سازد.

در حال حاضر، جیمیل برای برقراری ارتباط میان مرورگر و سرورهایش از HTTPS استفاده می کند اما در گذشته، شیوه های قدیمی منجر به کاهش امنیت پیام های ارسالی می شد.

طی چند سال گذشته، (خصوصا پس از افشاگری های اسنودن)، گوگل و دیگر ارائه دهندگان سرویس نامه های الکترونیکی، تغییرات گسترده ای را آغاز کردند. امروزه، ۵۷ درصد پیام های ارسال شده از دیگر سرویس ها به ست جیمیل، رمزگذاری شده اند و این رقم برای جیمیل ۸۱ درصد است. هر پیامی هم که از جیمیل به جیمیل دیگری ارسال شود قطعا رمزگذاری شده.

ایمیل های رمزگذاری نشده، هدف خوبی برای هکرها هستند و گوگل قصد دارد با افزایش امنیت سرویس خود، کاربران را از هر محتوایی که برای شان فرستاده می شود آگاه سازد. طی همکاری گوگل با دانشگاه میشیگان و دانشگاه ایلینویز، حالا ۹۴ درصد پیام های ارسال شده برای جیمیل، قابلیت رمزگذاری را پیدا کرده اند. در مورد ۶ درصد باقی مانده، محققین به این نتیجه رسیده اند که هنوز ابعاد تاریکی در اینترنت وجود دارد.

احتمالا کاربران عادی دچار مشکلی نخواهند شد اما با توجه به اینکه گوگل قصد دارد کاربران خود را از این پس در ارتباط با مسئله امنیت، بیشتر آگاه سازد، احتمال آن وجود دارد که طی ماه های آتی، اخطارهایی دریافت کنید.

ندا مقدم

درباره ی ندا مقدم

ندا مقدم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code