Solar Paper

تولید Solar Paper و تغییر وضعیت شارژرهای خورشیدی پرتابل

درحالیکه مجموعه‌های مختلفی از پنل‌های خورشیدی برای شارژ نگه داشتن‌های گجت‌های موبایلی وجود دارند، اغلب آنها یا بسیار کوچک بوده به طوریکه موثر نمی‌باشند یا بسیار بزرگ هستند و به سادگی قابل کاربرد نیستند.

خالقان Solar Paper یا کاغذ خورشیدی در پی حل این مشکل با یک شارژر خورشیدی پرتابل برآمده که می‌تواند تا ده وان انرژی را تولید کرده و در عین حال سبک‌تر از یک آیفون ۶ پلاس و اندکی عریض‌تر و بلندتر از آن باشد.

نام این پنل به این دلیل انتخاب شده که به اندازه‌ای باریک بوده که قابل قرارگیری میان صفحات یک دفترچه می‌باشد و به عنوان باریک‌ترین و سبک‌ترین شارژر خورشیدی جهان توسط سازندگان خود، نامیده شده است. این دستگاه دارای ابعاد ۹x19x1.1 سانتیمتر و وزن ۱۲۰ گرم می‌باشد، درحالیکه پنل‌های خورشیدی واقعی دارای تنها ۱٫۵ میلی‌متر ضخامت هستند.

اما Solar Paper دارای ویژگی‌های بهتری فراتر از تنها شکل فیزیکی خود می‌باشد. برخلاف اغلب شارژرهای خورشیدی موجود در بازار، این دستگاه مجهز به پنل‌های ماژولار بوده که از طریق آهنربای تعبیه شده به هم متصلند. در صورت نیاز به انرژی بیشتر، می‌توان تا چهار پنل را به یکدیگر متصل کرد. هر پنل می‌تواند ماکزیمم ۲٫۵ وات انرژی تولید نماید، بنابراین چهار پنل قادر به تامین تا ده وات انرژی از طریق USB می‌باشند. در یک روز آفتابی، این دستگاه به خوبی یک شارژر دیواری ۵V/2A عمل می‌کند.

Solar Paper همچنین دارای تعدادی ویژگی‌های هوشمند داخلی به منظور کمک به کاربر در بهره‌بری بیشتر از آن است. به منظور اجتناب از ریستارت دستی با از دست رفتن نور، مشکلی که در اغلب شارژرهای خورشیدی رقیب وجود دارد، Solar Paper طوری برنامه‌ریزی شده که به صورت خودکار به ادامه‌ی شارژ در صورت شناسایی نور کافی بپردازد.

همچنین یک نمایشگر LCD داخلی در این دستگاه وجود دارد که جریان وارد شده به دستگاه متصل را نشان می‌دهد. این اطلاعات برای درک چگونگی تاثیر شرایط جوی، زاویه‌ی شیب و جهت خورشید بر روی میزان شارژ مفید است و به این ترتیب می‌توان دستگاه را در بهترین شرایط قرار داد.

گروه پشت این پروژه عرضه‌ی اولین گروه از این محصول را در سپتامبر ۲۰۱۵ پیش‌بینی کرده‌اند و همچنین انتظار فروش دومین گروه را در ماه‌های اکتبر یا نوامبر دارند.

رضا روحی

درباره ی رضا روحی

رضا روحی
دانشجوی کارشناسی ارشد کامپیوتر گرایش نرم افزار ، علاقه مند به زبان های برنامه نویسی ، علاقه مند به رباتیک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code