huawei nexus

نکسوز بعدی از هواووی می آید

طبق گزارش جدید منتشر شده از منبع خبری The Information، گوگل و هواوی همکاری خود را برای ساخت دستگاه اسمارت فون نکسوس ۲۰۱۵ اغاز کرده اند. این اولین سالی است که شاهد ساخت دستگاه تلفن اندرویدی نکسوس گوگل توسط یک شرکت چینی هستیم.

این اولین باری نیست که خبر مربوط به همکاری این دو شرکت را می شنویم. در ماه فوریه اولین شایعات منتشر شده مبنی بر این بود که دو دستگاه اسمارت فون نکسوس توسط گوگل برای امسال راه اندازی خواهد شد که تولیدکننده یکی از انها هواوی و دیگری الجی است. در ماه می گزارشی منتشر شد که این دو نکسوس اینده در سایز ۵٫۷ و ۵٫۲ اینچی تهیه می شوند.

همکاری دو شرکت موجب سود هر دو طرف است. چنانکه هواوی به گوگل در زمینه توسعه سرویس شبکه وایرلس جهانی و بالعکس در زمینه گوشی ها و ساعت های هوشمند کمک می کند.

در این گزارش امده که همکاری گوگل با هواوی موجب مطرح شدن این شرکت در بازارهای غربی همچون ایالت متحده که هواوی در انها شناخته شده نیست می شود.

ارائه اسمارت فون نکسوس بعدی توسط هواوی موجب افزایش اعتبار برند این شرکت در امریکا می گردد. آخرین محصولات سری نکسوس که در حال حاضر در بازار هستند نکسوس ۶ موتورولا و نکسوس ۹ اچ‌تی‌سی بوده که در ماه اکتبر معرفی شده بودند.

رضا روحی

درباره ی رضا روحی

رضا روحی
دانشجوی کارشناسی ارشد کامپیوتر گرایش نرم افزار ، علاقه مند به زبان های برنامه نویسی ، علاقه مند به رباتیک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code