HTML5 - 0
HTML5

آموزش HTML5 – مقدمه

آموزش HTML5 – مقدمه ای بر HTML5

HTML5 Logo

آشنایی با HTML

با HTML شما می توانید صفحه ی وب خود را طراحی و ایجاد کنید . یاد گیری HTML ساده و لذت بخش است .

HTML خلاصه شده ی Hypertext Markup Language ( زبان نشانه گداری فرا متنی ) است .

یک زبان برنامه نویسی برای ویرایش و مدیریت متن است که بر خلاف دیگر زبان های برنامه نویسی نیاز به کامپایل (compile ) و کامپایلر نداشته و یک زبان ترجمه ای ( interpreted ) است که توسط مرورگر نصب شده روی کامپیوتر شما مثل IE ، یا Chrome و … ترجمه می شود .

اجزای اصلی یک سند HTML را تگ ها تشکیل می دهند . tag ها یا همان برچسب ها باعث شکل گیری قالب متن و صفحه ی وب می شود و دستورات HTML درون این تگ ها قرار میگیرند . شکل تگ ها به صورت < > که دستورات را در خود جای می دهند مثل این تگ <html> .

چرا HTML5

HTML5 در حال حاضر آخرین نسخه ی HTML بوده و دنیای تکنولوژی به سمت استفاده از این نسخه در گذرند و بهتر است شما نیز دیگر از این نسخه استفاده کنید تا از این غافله جا نمانید . کد ها درون این نسخه ساده تر و بهینه تر شده و بعضی از کد ها حذف شده و بعضی کدها برای پاسخ گویی به نیاز های جدید دنیای تکنولوژی به این نسخه اضافه شده است .

سیستم مورد نیاز

خوشبختانه می توان با هر سیستمی اقدام به کد نویسی HTML کرد و نیاز به مشخصات خاصی نیست.

نرم افزار های مورد نیاز

می توانید با استفاده از Note Pad سیستم عامل ویندوز یا یا هر نرم افزار ویرایش متن دیگری اقدام به برنامه نویسی کنید . نرم افزار های بسیاری نیز مختص نوشتن کد های HTML نیز وجود دارند اما در ابتدا ما به شما Note Pad سیستم یا ++NotePad را پیشنهاد می کنیم که به تسلط شما برای نوشتن کد ها کمک زیادی خواهد کرد . شما می توانید نرم افزار ++NotePad را از اینجا دانلود نمایید .

منابع

سعی وبگاه مگا آی تی در این است تا شما بتوانید تمام نیاز خود را در این زمینه رفع نمایید با این حال همه ی مباحث را شاید نتوان گفت بنا بر این شما میتوانید هر کتابی در این زمینه را مطالعه نمایید و اسراری بر کتاب خاص و نویسنده ی خاص نیست فقط ترجیحا نسخه ی HTML  کتاب ۵ باشد . بهترین منبع برای زبان های تحت وب سایت w3schools است و شما می توانید با اندک آشنایی به زبان انگلیسی پاسخ خود را از این سایت دریافت نمایید . در صورتی که سوال و یا درخواست مبحثی نیز داشتید با ما در میان بگذارید تا ما در اولین فرصت به آن ها پاسخ داده یا مبحث مورد نظر را بر روی سایت قرار دهیم .

کلام آخر

پایه و اساس ایجاد سایت ها و نرم افزار های تحت وب یاد گیری این زبان بسیار شیرین می باشد و ما تمام نیاز های شما را برای یاد گیری این زبان فراهم می کنیم . سعی میکنیم بیشتر تمرکز خود را بر روی کد نویسی و مثال های آن گذاشته و از توضیحات اضافه خود داری نماییم .

خوشحالیم با شما هستیم – مگا آی تی

رضا روحی

درباره ی رضا روحی

رضا روحی
دانشجوی کارشناسی ارشد کامپیوتر گرایش نرم افزار ، علاقه مند به زبان های برنامه نویسی ، علاقه مند به رباتیک

یک دیدگاه

  1. Avatar for رضا روحی

    ممنون از شروع اموزشتون
    امیدوارم مطالب خوبی رو اینجا یاد بگیریم
    منتظر پست های بعدی شما هستیم مهندس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code