audi rac record road trip
audi rac record road trip

بیش از ۱۶۰۰ کیلومتر با یک باک سوخت !!!

خودروهای کارآمد امروزی به ما در صرفه‌جویی در مصرف سوخت کمک می‌کنند، اما مخزن‌های سوخت آنها به واقع تا چه مسافتی را می‌توانند پشتیبانی نمایند؟ مجموعه‌های RAC و آئودی در پی یافتن پاسخ این پرسش با سفر رکوردی جاده‌ای خود هستند. این رکورد گینس قرار است برای تعداد کشورهای قابل طی کردن با یک باک سوخت خودرو ثبت شود.

خودروی مورد استفاده برای این سفر، Audi A6 TDI Ultra است که به دلیل مصرف سوخت خوب ۲۸٫۶ کیلومتر/لیتر و باک بزرگ ۷۳ لیتری خود انتخاب شده است. A6 برای این سفر تحت اصلاح خاصی نیز قرار نگرفته است.

Audi A6 TDI Ultra
Audi A6 TDI Ultra

این سفر جاده‌ای با رانندگی ربکا جکسون و همراهی خبرنگاری با نام اندرو فرانکل، از ساعت ۹:۴۷ صبح دیروز از ماستریخت هلند شروع شد. طبق گزارش‌ها مسیر سفر با دقت از سوی RAC برنامه‌ریزی شده تا از نواحی با مصرف سوخت زیاد مانند شهرهای شلوغ، شاهراه ‌ها و جاده‌های کوهستانی اجتناب شود. این مسیر از کشورهای بلژیک، لوکزامبورگ، فرانسه، سوئیس، لیختن‌اشتاین، اتریش، آلمان و ایتالیا به سمت بالکان می‌گذرد.

فرانکل و جسکون باید با دقت خودرو را برانند تا از میزان مصرف سوخت تا حد ممکن کم استفاده کرده و بیشترین مسیر ممکن را با این سوخت بگذرانند. سرعت متوسط هدف آنها ۹۰ کیلومتر/ساعت است و انتظار می‌رود آنها بتوانند ۱۶۰۹ کیلومتر را با یک باک سوخت دیزل برانند.

منبع : بهترین ها در زمین

رضا روحی

درباره ی رضا روحی

رضا روحی
دانشجوی کارشناسی ارشد کامپیوتر گرایش نرم افزار ، علاقه مند به زبان های برنامه نویسی ، علاقه مند به رباتیک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code