intel core
intel core

۱۰ چیپ جدید از اینتل

امروز اینتل در کامپیوتکس ۲۰۱۵ تایوان مراسمی را به منظور معرفی چیپ‌های جدید مبتنی بر معماری «برادول» (Broadwell) خود برگزار کرد. این چیپست‌ها که در مجموع به ۱۰ عدد می‌رسند، برای دستگاه‌های قابل‌حمل و دسکتاپی طراحی شده‌اند.

اگرچه در این مراسم اشاره‌ای به پردازنده‌های در راه Skylake و یا Cherry Trail نشده است، اما این کمپانی در حاشیه مراسم خبر داده که برنامه ارایه این محصولات تا پایان سال پابرجاست. با وجود این برنامه، اینتل قصد دارد تازگی محصولاتش را تا قبل از معرفی پردازنده‌های جدید حفظ کند.

Intel Unite enables smart and connected meeting spaces with enhanced security (Photo: Business Wire)

در میان چیپست‌های دسکتاپی، بیشتری تمرکز اینتل بر روی مدل میان‌رده i7-5775-C با قیمتی ۳۶۵ دلاری بود که حالا با پردازنده گرافیکی Iris جدید اینتل می‌تواند عملکرد گرافیکی دوبرابری و در مجموع بهبودی ۳۵ درصدی را نسبت به نسل قبل نشان دهد.

در بخش دستگاه‌های قابل‌حمل هم بهترین مدل Core i7 5950 HQ است که عملکردی دوبرابری نسبت به مدل‌های ۵۶۰۰U دارد. این چیپست با دارابودن قیمتی ۶۲۳ دلاری هزینه زیادی را از جیب شما خالی خواهد کرد، اما در عوض بهبود عملکرد ۴K، ارتقای پردازش ویدیویی، روان‌ترشدن اجرای بازی‌ها و بهبود عمر باتری از ویژگی‌های محصول جدید اینتل است.

نخستین دستگاه‌های مجهز به این چیپست‌ها بین یک تا دو ماه آینده به بازار وارد می‌شوند.

رضا روحی

درباره ی رضا روحی

رضا روحی
دانشجوی کارشناسی ارشد کامپیوتر گرایش نرم افزار ، علاقه مند به زبان های برنامه نویسی ، علاقه مند به رباتیک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code