windows mobile
windows mobile

ویندوز موبایل تا سال ۲۰۱۹ از اندروید و IOS پیشی خواهد گرفت

طبق تحلیل شرکت IDC، اندروید تا پایان سال جاری میلادی ۷۹٫۴ درصد از سهام بازار موبایل جهانی را در تصاحب خود خواهد داشت. این درصد با توجه به ۱٫۱۵ میلیارد دستگاه عرضه شده در سال ۲۰۱۵، نشان می‌دهد که در این سال اندروید نرخ رشد ۸٫۵ درصدی را تجربه می نماید. از طرف دیگر، iOS اپل با ورود ۲۳۷ میلیون دستگاه در سال جاری تا پایان سال نیز ۱۶٫۴ درصد از سهم بازار جهانی را به تصاحب خود در می اورد. با تحلیل نتایج کنونی می توان به این نتیجه رسید که رشد پلتفرم سال به سال اپل نیز ۲۳ درصد است.

IDC looks into the future

ویندوزفون با نرخ رشد ۳۴٫۱ درصد، سریعترین رشد را برای امسال داشته است. پلتفرم موبایل مایکروسافت، با عرضه ۴۶٫۸ میلیون گوشی نیز تا پایان سال سهام ۳٫۲ درصد را تجربه خواهد کرد.

اینده چگونه است؟ IDC پیش بینی کرده که در سال ۲۰۱۹ صادرات گوشی های اندرویدی به ۱٫۵ میلیارد می رسد که در نتیجه سهم پلتفرم موبایل گوگل به ۷۹ درصد می رسد. در نتیجه نرخ رشد اندروید در طول این ۵ سال به ۷٫۵ درصد خواهد رسید. این شرکت گفته است که پلتفرم موبایل اپل به سهام ۱۴٫۲ درصد تا سال ۲۰۱۹ دست خواهد یافت. این شرکت ۲۷۴٫۵ میلیون ایفون را وارد بازار خواهد کرد که با این حساب به رشد مرکب ۷٫۳ درصد دست خواهد یافت.

سهم ویندوزفون در سال ۲۰۱۹ به ۵٫۴ درصد خواهد رسید. در نتیجه ۱۰۳٫۵ میلیون گوشی ویندوزی را وارد بازار نموده و نرخ رشد پلتفرم به ۲۴٫۳ درصد می رسد که بسیار بیشتر از اندروید و iOS خواهد بود.

رضا روحی

درباره ی رضا روحی

رضا روحی
دانشجوی کارشناسی ارشد کامپیوتر گرایش نرم افزار ، علاقه مند به زبان های برنامه نویسی ، علاقه مند به رباتیک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code