Microsoft-Logo
Microsoft-Logo

تکنولوژی عینک های دارای سنسور، در دستان مایکروسافت!

ثبت اختراع عینک های دارای قابلیت چندلمسی(multitouch) توسط مایکروسافت، در ۱۶ آذر ۱۳۹۱ ، خبری شد ! اما تقریبا سال گذشته بود که اسنادی از طراحی ان به بیرون درز کرد!

این عینک ها تاحدودی شبیه به عینک هایی است که گوگل اخیرا به ساخت ان رسید! اما در ایده ی مایکروسافت تفاوت های قابل توجهی وجود دارد

micro

در این عینک ها ، یک یا چند سنسور multitouch قرار داده شده است که می تواند وضعیت اطراف فرد را مورد سنجش قرار دهد. این عینک ها با داشتن این حسگرها توانای تشخیص ضربات شدید ، فشار و همینطور لمس را خواهند داشت

مایکروسافت درباره نوع سنسور ها گفته است ، که میتواند خازنی ، نوری ، مقاومتی یا منعکس کننده نور باشند یا ممکن است فیزوالکتریک باشند( فیزو الکتریک نوعی از کریستال هاست که در هنگام ایجاد فشارمکانیکی ، ولتاژ تولید می کنند)

Microsoft-Google-Glass

همینطور این سنسورها می توانند ضمیمه به عینک قرار بگیرند یا اینکه در خود عینک تعبیه بشوند

این عینک های در تعامل با فرد مورد نظر ، می توانند به رایانه وصل شوند و اطلاعات محیطی خود را برای ارزیابی به آن ها بفرستند! نمایشگر هایی که به رایانه وصل خواهند شد ، با توجه به سیگنال هایی که این عینک برای ان ها می فرستند ، می توانند میدان دید کاربر و اشیای موجود در میدان دید و باتوجه به این اطلاعات ، ارزیابی موقعیت فرد را انجام خواهد داد و اینکه چه اتفاقاتی در حال رخ دادن است! حتی مسیر ها را برای فرد نشان خواهد داد یا اطلاعاتی که فرد به ان ها برای انجام کارهایش نیاز دارد! و اینکه درباره مناطق نزدیک ان فرد ، اطلاعات لازم را بدهد!

عینک هایی که قرار است توسط مایکروسافت طراحی شوند ، قرار است از متن وتصویر پشتیبانی کنند! مثلا شاید ترجمه همزمان یک متن !

از این عینک ها در بازی هایی که مایکروسافت در حال طراحی است ، قابل استفاده خواهد بود! بدین گونه به وسیله این عینک های شما صدا های بازی و همینطور محل قرار گیری افراد را ارزیابی خواهید کرد و به صورت کاملا متمرکز ، وارد بازی خواهید شد و به وسیله ی ان موقعیت های خود را در محیط های مختلف بازی ارزیابی خواهید کرد! همه چیز جلوی چشمانتان خواهد بود!

Xbox-Glass

البته احتمال می رود که امسال از این اختراع خود برای دستگاه های XboX رونمایی کند ، اما اینکه چرا مایکروسافت از ان در E3 رونمایی نکرده است معلوم نیست! امیدواریم با وجود مدیرعامل جدید این شرکت ، خبرهای خوبی دراین باره بشنویم و عرضه ی ان امسال انجام گردد!

رضا روحی

درباره ی رضا روحی

رضا روحی
دانشجوی کارشناسی ارشد کامپیوتر گرایش نرم افزار ، علاقه مند به زبان های برنامه نویسی ، علاقه مند به رباتیک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code