tesla
tesla

۴۰۰ مایل تا لس آنجلس

تسلاموتورز امروز از آپگرید بزرگ خود برای رودستر، نخستین خودروی تولیدی‌اش پرده برداری کرد.

دیروز ایلان ماسک، رییس کمپانی تسلاموتورز خبر از تولید مدلی جدید از خودروی رودستر داده بود که مسیر سان‌فرانسیسکو تا لس‌آنجلس (حدود ۴۰۰ مایل) را با یک بار شارژ طی می‌کند. جزئیات منتشر شده امروز اما خبر از بهینه‌سازی‌های بیشتری می‌دهد.

بر اساس اطلاعیه تسلا، این آپگرید تنها در افزایش ظرفیت باتری خلاصه نمی‌شود و دستکاری های آیروداینامیکی نیز سبب بهبود ۱۵ درصدی سیستم درگ رودستر شده است. همچنین تایرهای جدید، یاتاقان‌های چرخ جدید و تغییرات در سیستم ترمز نیز سبب کاهش ۲۰ درصدی مقاومت در برابر حرکت خودرو شده است.

این آپگرید بزرگ همچنین افزایش ۴۰ تا ۵۰ درصدی برد مسافتی را در پی داشته و در نهایت حداکثر مسیر طی‌شده خودرو را به ۴۰۰ مایل رسانده است. باتری این خودرو با وجود اندازه‌ای مشابه، رشدی ۳۱ درصدی را در ذخیره انرژی داشته که نشان از پیشرفت سریع در تکنولوژی باتری‌های لیتیومی و توانایی تسلا در رساندن آن به مرحله تولید انبوه دارد.

تسلا خودروی جدید را “نمونه اولیه” می‌داند، اما از بهینه‌سازی و در نهایت تولید نسخه اصلی در اوایل سال ۲۰۱۵ خبر داده است.

این کمپانی خودروسازی البته الویت‌های دیگری چون خودروهای Model X و Model 3 دارد، اما چنین بهینه‌سازی‌هایی می‌تواند در تولید موفقیت‌آمیزتر خودروهای آینده نقش داشته باشد. تسلا جزئیاتی از قیمت و زمان دقیق ارائه این خودرو نداده است.

رضا روحی

درباره ی رضا روحی

رضا روحی
دانشجوی کارشناسی ارشد کامپیوتر گرایش نرم افزار ، علاقه مند به زبان های برنامه نویسی ، علاقه مند به رباتیک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code