nexus 5
nexus 5

تولید نکسوس ۵ متوقف شد!

نکسوس ۵ نخستین اسمارت فونی بود که اندروید کیت‌کت را برای کاربران ارائه کرد. تلفیقی از عملکرد بالا، قیمت بسیار خوب، ویژگی‌های یک پرچمدار و اینترفیس روان باعث شد تا نکسوس ۵ علیرغم ظرفیت پایین باتری بتواند محبوبیت بسیار بالایی در بین مشتریان سال ۲۰۱۴ بازار پیدا کند.

اما خبرهای رسیده نشان می‌دهد که پروژه تولید این اسمارت فون به انتها رسیده است. یکی از سخنگویان گوگل در مصاحبه ای با Tech Radar خبر داده که تولید نکسوس ۵ متوقف شده و با آمدن نکسوس ۶، مدل قبل کنار خواهد رفت.

از سوی دیگر در ایمیل ارسالی گوگل به The Verge آمده که “فروش نکسوس ۵ از طریق فروشگاه گوگل پلی استور و تعدادی از فروشنده‌های خرد در سه ماهه اول سال ۲۰۱۵ ادامه خواهد داشت.”

با وجود اطلاعیه گوگل، بیشتر فروشگاه‌ها خبر از ناموجود شدن مدل‌های سفید و قرمز نکسوس ۵ در انبار می‌دهند و تنها مدل مشکی آن را به فروش می‌رسانند. خود فروشگاه گوگل نیز مدتی است که رنگ‌های سفید و قرمز را لیست نمی‌کند و رنگ مشکی آن نیز ناموجود است.

خبر گوگل مبنی بر ادامه فروش نکسوس ۵ در سه ماهه نخست ۲۰۱۵ شاید به معنی فروش دوباره آن باشد، اما به نظر در زمانی محدود انجام خواهد شد. در این شرایط تنها یک گزینه برای طرفداران برند نکسوس باقی می‌ماند و آن نکسوس ۶ است.

رضا روحی

درباره ی رضا روحی

رضا روحی
دانشجوی کارشناسی ارشد کامپیوتر گرایش نرم افزار ، علاقه مند به زبان های برنامه نویسی ، علاقه مند به رباتیک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code