mercedes gle suv debut
mercedes gle suv debut

قرار گرفتن بهترین ویژگی‌های ممکن در خودروی کوپه‌ی GLE Coupe مرسدس بنز

هنگامی که کمپانی بی.ام.و از خودروی X6 خود رونمایی نمود، مطبوعات خودروی جهان را بسیار تحت تاثیر قرار داد. آنها از این موضوع شگفت‌زده شدند که چه کسی خواهان یک مدل کوپه ترکیبی با مدل SUV است؟ اما برخلاف انتظارات، X6 به آنچنان محبوبیتی دست یافت که به تولید آن به نسل دوم برسد و همچنین از روی آن طرح خودروی کوچک‌تر X4 گرفته شود. مرسدس همچنین رویکرد ترکیبی coupe/SUV خود را در ساخت کوپه‌ی GLE هم در پیش گرفته است.

GLE جدید که رانندگی پرارتفاع یک ماشین شاسی‌بلند و مشخصات اسپرت یک کوپه را ارائه می‌کند، مجهز به دو موتور متفاوت بنزینی و یک موتور دیزل خواهد بود. قدرت GLE 350D از یک موتور توربودیزل شش سیلندر ۳٫۰ لیتر تامین می‌شود که ۲۵۸ اسب‌بخار توان (۱۹۲kW) و ۶۲۰ نیوتن‌متر گشتاور را بین دور موتور ۱۶۰۰ تا ۲۴۰۰ دوربردقیقه ایجاد می‌نماید. مرسدس هنوز آمار مصرف سوخت GLE را بیان نکرده، اما تمامی موتورهای آن از استاندارد Euro 6 تبعیت می‌کنند.

برای آن دسته از افرادی که قدرت بنزینی را ترجیح می‌دهند، GLE با دو نوع موتور متفاوت شش سیلندر دو توربوشارژ ۳٫۰ لیتری همراه است. اولین مدل این سری، GLE 400 است که ۳۳۳ اسب‌بخار قدرت (۲۴۸kW) و ۴۸۰ نیوتن‌متر گشتاور را در اختیار رانندگان قرار خواهد داد که ۴۰ نیوتن‌متر کمتر از مدل اول این سری GLE 450 AMG است. هر دو مدل قادر به تولید اوج گشتاور در دورهای ۱۴۰۰ تا ۴۰۰۰ هستند. مدل GLE 450 AMG همچنین قدرتمندتر از مدل ۴۰۰ است، به طوری که اوج قدرت آن ۳۶۷ اسب‌بخار (۲۷۴kW) می‌باشد.

سیستم “انتخاب دینامیک” مرسدس به رانندگان امکان انتخاب میان پنج حالت رانندگی متفاوت را می‌دهد که از حالت رانندگی نرم comfort شروع شده و نهایتا به حالت رانندگی مهیج sport plus می‌رسد. در خودروی GLE 450 AMG، حالتSport plus بخش ویژه‌ای بر روی نمایشگر فرمان خودرو را به خود اختصاص داده که اطلاعاتی در مورد نیروهای به کار برده شده ارائه می‌دهد.

تمامی مدل‌های GLE مجهز به سیستم محرک تمام چرخ ۴MATIC مرسدس شده‌اند و قدرت تولیدی توسط موتور این خودروها از طریق یک گیربکس اتوماتیک ۹ دنده به آنها منتقل می‌شود. در GLE 450 AMG تعلیق هوایی به کار گرفته شده و سیستم active curve از دیگر استانداردهای آن به شمار می‌رود که به عملکرد خودرو در سرپیچ‌ها کمک می‌نماید.

بدنه‌ی سبک کوپه‌ی GLE به آن در تمایز از SUVها کمک می‌نماید. ظاهر وحشی، چراغ عقب باریک و قسمت پشت عضلانی، این خودرو را بر روی جاده عریض و ارتفاع کم نشان می‌دهد و چرخ‌های بزرگ (تا ۲۲ اینچ) به آن حسی مهیج می‌بخشد. نمی‌توان این خودرو را کاملا زیبا دانست، اما قطعا GLE مدلی متفاوت و متمایز است که مورد توجه افراد خاص قرار خواهد گرفت.

کوپه‌ی GLE در درون خود همانند ظاهر بیرونی متفاوت عمل نکرده است. نمایشگر فرمان مرکزی آن آشنا برای آن دسته از افرادی است که پیش از این نمای درون یکی از خودروهای اخیر این کمپانی آلمانی را دیده‌اند. علاوه بر این، طراحی‌های چرمی و چوبی از جمله چوب اکالیپتوس و چوب اش در نمای داخلی GLE دیده می‌شود.

اگرچه روف‌لاین سبک کوپه‌ی این خودرو موجب ایجاد ارتفاع و فضای کمتر نسبت به یک SUV معمولی شده، مرسدس همچنان بر قابلیت‌های GLE Coupe تاکید بسیار داشته و آن را دارنده‌ی رکورد جدیدی در داشتن فضا به عنوان یک کوپه می‌داند.

قیمت کوپه‌ی جدید GLE هنوز اعلام نشده، اگرچه باید قیمت بیشتری را نسبت به ML-Class SUV داشته باشید. این خودرو در نمایشگاه خودروی دیترویت به نمایش گذاشته خواهد شد.

منبع : بهترین ها در زمین

رضا روحی

درباره ی رضا روحی

رضا روحی
دانشجوی کارشناسی ارشد کامپیوتر گرایش نرم افزار ، علاقه مند به زبان های برنامه نویسی ، علاقه مند به رباتیک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code