spofec
spofec

ارتقای خودروی Rolls Royce Wraith رولز-رویس توسط کمپانی SPOFEC

خودروی Wraith کمپانی رولز-رویس قطعه‌ای هنری است که نمایش‌دهنده‌ی عملکرد خوب یک مجموعه‌ی سازنده‌ی خودروهای خوش ظاهر و شیک در بخش مهندسی می‌باشد، اما این بدان معنا نیست که دیگر جای پیشرفتی برای این مدل وجود ندارد. حداقل، مجموعه‌ی تیونینگ SPirit OF Ecstasy (یا به اختصار SPOFEC) اینگونه فکر می‌کند و اکنون ریث را با بسته‌ی اصلاحی خود ارتقا داده است.

SPOFEC یک کمپانی آلمانی است که متخصص اعمال اصلاحات سفارشی و تیونینگ محصولات تولیدی رولز-رویس می‌باشد. برای خودروی ریث، این کمپانی بسته‌ی بدنه و حالات موتور مختلف را ارائه داده‌اند با هدف بهبود نه تنها ویژگی‌های آئوستیک بلکه ویژگی‌های آئرودینامیک و عملکرد موتور.

SPOFEC برای بدنه‌ی خودرو اجزای جایگزین کامپوزیت کربنی مانند سپر، قسمت انتهایی و راکر پانل‌ها را در نظر گرفته که به منظور بخشیدن ظاهر تهاجمی‌تر و باابهت‌تر به ریث در عین دربرداشتن خطوط بدنه‌ی خودروی اصلی و بالا بردن شکل آئرودینامیکی از جلوپنجره تا اسپویلر، ایجاد شده‌اند.

spofec
spofec
spofec
spofec

SPOFEC Wraith در زیر کاپوت خود موتور ۶٫۶ لیتر دوازده سیلندر را با یک کیت جدید عملکردی مجهز به ماژول N-TRONICو یک واحد کنترل اضطراری، تقویت کرده است. این اصلاحات موجب افزوده شدن ۸۵ اسب‌بخار (۶۲٫۵kW) به توان خودرو و درنتیجه توان خروجی کلی ۷۱۷ اسب‌بخار (۵۲۷kW) و گشتاور ۹۸۶ نیوتن‌متر شده است.

نتایج اصلاحات بر روی زمان شتاب صفر تا صد خودرو نیز تاثیر گذاشته و آن را به ۴٫۲ ثانیه رسانده، اگرچه محدودیت‌های الکترونیکی اوج سرعت این خودرو را در ۲۵۰ کیلومتر/ساعت نگه داشته است.

در مدل تیونینگ شده‌ی ریث یک اگزوز اسپرت فولادی با وزن حدود ۵ کیلوگرم سبک‌تر از نسخه‌ی تولیدی قرار دارد که بنا به اعلام SPOFEC موجب بهبود عملکرد موتور می‌شود، در عین اینکه صدای خوبی نیز از آن شنیده خواهد شد که قابل کنترل از درون کابین می‌باشد.

از دیگر ویژگی‌های افزوده شده، اصلاح سیستم تعلیق ریث می‌باشد که حدود ۴۰ میلی‌متر خودرو را در سرعت‌های کمتر از ۱۴۰ کیلومتر/ساعت پایین‌تر آورده و دوباره در سرعت‌های بالاتر قادر به بالا بردن ارتفاع آن است. همچنین پشت چرخ‌های SPOFEC SP1، دیسک‌های ترمز کربن سرامیکی وجود دارند که وزن خودرو را ۳۸ کیلوگرم اصلاح بخشیده‌اند در حالیکه هندلینگ، قدرت توقف و مقاومت خودرو را بهبود بخشیده‌اند.

منبع : بهترین ها در زمین

رضا روحی

درباره ی رضا روحی

رضا روحی
دانشجوی کارشناسی ارشد کامپیوتر گرایش نرم افزار ، علاقه مند به زبان های برنامه نویسی ، علاقه مند به رباتیک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code