2014 nissan quest iihs testing crash test
2014 nissan quest iihs testing crash test

ویدئو : تست تصادف و ایمنی سه خودروی نیسان، کرایسلر و تویوتا

از آنجائیکه موسسه ایمنی و بیمه بزرگراه‌ها از اتومبیل‌های جدید تست تصادف و ایمنی بسیار سخت‌گیرانه‌ای می‌گیرد، بسیاری از اتومبیل‌ها از این آزمایش سر بلند بیرون نمی‌آیند.

Nissan QuestToyota Sienna

هم اکنون آزمایش small overlap بر روی دو اتومبیل مینی‌ون مدل ۲۰۱۵ از Nissan Quest و همچنین Dodge Caravan/Chrysler Town & Country twin توسط این موسسه انجام شده و هر دوی این مینی‌ون‌ها نتیجه بسیار ضعیفی گرفته‌اند، این درحالی‌ست که رقیب این دو اتومبیل یعنی تویوتا sienna رتبه‌ای قابل قبول در همین آزمایش کسب کرده است.

2015 Toyota Sienna2015 Chrysler Town

هر دو اتومبیل Nissan quest و dodge caravan، رتبه ضعیفی را در این آزمایش از طرف موسسه IIHS کسب کرده‌اند که در واقع پایین‌ترین نمره ممکن این موسسه محسوب می‌شود.

Nissan Quest Toyota Sienna

هر دو اتومبیل قسمت عمده ضربات را به سرنشینان منتقل می‌کنند. در طول تست Overlap که تصادفی ساختگی از یک چهارم قسمت جلو اجرا می نماید، این قسمت از مینی‌ون نیسان به اندازه ۶۰ سانتی‌متر جمع م‌شود و حتی قسمتی از در سمت راننده را هم شامل می‌شود و داشبرد جلو کرایسلر هم به اندازه ۳۰ سانتی‌متر به طرف راننده می‌آید و این یعنی پاهای راننده و سرنشینان جلو در هر دو اتومبیل در طول تصادفی که مشابه آن روی اتومبیل‌ها انجام شد به شدت صدمه خواهند دید. لازم به ذکر است در طول تست Small Overlap، به اندازه‌ی ۲۵ درصد قسمت جلو اتومبیل با سرعت ۴۵ مایل طی یک تصادف ساختگی به یک مانع برخورد می‌کند تا میزان مقاومت اتومبیل در شرایط واقعی شبیه‌سازی شود.

Nissan Quest

با این شرایط بدیهی است که این اتومبیل‌ها نمی‌توانند بالاترین رده ایمنی را از این موسسه اخذ نمایند، حتی رتبه‌ی قابل قبول که بسیاری از اتومبیل‌ها به آن دست می‌یابند هم برای این خودروها دور از انتظار است و تنها می‌توان رتبه خوب را برایشان در تست Small Overlap در نظر گرفت.

Toyota Sienna

همانطور که اشاره شد برای مثال از میان رقبای این دو اتومیبل می‌توان به تویوتا Sienna اشاره کرد که برای سال ۲۰۱۵ تغییراتی داشته و این تغییرات سبب شده تا این مدل بتواند در تست Small Overlap رتبه قابل قبولی را کسب کند که این برای کسب رتبه عالی برای ایمنی کلی اتومبیل کافی بوده است. البته لازم به ذکر است تویوتا Sienna از سیستم هشدار برخورد هم بهره می‌برد. تویوتا Sienna به همراه هوندا Oddyssey تنها مینی‌ون‌های بازار هستند که توانستند به رتبه‌ی عالی در طول تست موسسه IIHS دست یابند.

Chrysler Town

باید منتظر بود و دید آیا نیسان و دوج رتبه ایمنی خودشان را در طول چند ماه آینده با اصلاحات ساختاری که در اتومبیل‌هاشان انجام خواهند داد، بهبود می‌بخشند؟ در ویدئوهایی زیر میتوانید نحوه تست بر روی اتومبیل های یاد شده را ببینید.

دانلود کلیپ

دانلود کلیپ

دانلود کلیپ

منبع : بهترین ها در زمین

رضا روحی

درباره ی رضا روحی

رضا روحی
دانشجوی کارشناسی ارشد کامپیوتر گرایش نرم افزار ، علاقه مند به زبان های برنامه نویسی ، علاقه مند به رباتیک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code