antares explosion
antares explosion

ویدئو : انفجار موشک آنتارس ناسا ۶ ثانیه بعد از پرتاب

موشک آنتریز شرکت اوربیتال ساینسز که قصد داشت امشب به سمت ایستگاه فضایی بین‌المللی پرواز کند، ۶ ثانیه پس از پرتاب منفجر شد. ناسا، شرکت طرف قرارداد اوربیتال ساینسز اعلام کرده که این اتفاق را بررسی خواهد کرد.

رار بود این فضاپیمای بدون سرنشین، محموله ای ۲٫۲ تنی شامل مواد غذایی، تجهیزات علمی (چون ماهواره‌های تحقیقاتی RACE وArkyd 3) و موارد دیگر را با خود به ایستگاه فضایی ببرد.

پرتاب امشب، سومین پرتاب شرکت اوربیتال بوده و آخرین مأموریت آن به سال گذشته بازمی‌گردد که با موفقیت توانسته بود محموله خود را به ایستگاه بین‌المللی برساند.

اوربیتال ساینسز پس از اسپیس ایکس دومین شرکت خصوصی فعال در حوزه هوافضاست که با ناسا در ارسال محموله به ISS همکاری می‌کند.

یم پرتاب مستقر در مرکز والوپس فلایت ویرجینیا اعلام کرده که هیچ‌گونه تلفات و یا صدمات انسانی ثبت نشده و در حال حاضر نیز به دلیل وجود تجهیزاتی سری در این راکت، پروسه حفاظت از منطقه در جریان است. هنوز مشخص نیست که چه عاملی سبب این انفجار شده، اما ظاهرا این راکت برای مرحله ابتدایی پرتاب خود از یک انجین ایروجت Rocketdyne AJ-26 بهره می‌برده.

وبسایت “اسپیس فلایت اینسایدر” گفته که این انجین ها بیش از چهل سال قبل در روسیه تولید شده و سپس به آمریکا وارد و با تغییرات و بهینه‌سازی‌هایی در راکت آنتریز مورد استفاده قرار گرفته. تست‌های این راکت یک بار در اوایل همین سال و بار دیگر در سال ۲۰۱۱ با شکست مواجه شده بود.

قرار بود سفینه‌ی مدارگرد بی‌نام ناسا که حامل ۲۲۶۸ کیلوگرم مواد غذایی و مایحتاج ضروری و علمی برای ساکنان ایستگاه فضایی بود به وسیله‌ی راکت آنتارس از میدان جاذبه‌ی زمین فرار کرده و به فضا پرتاب شود که متاسفانه لحظاتی پس از برخواستن از زمین به دلیل اشکال فنی نامعلوم منفجر شد و جهنمی از آتش و خاکستر را از خود به جای گذاشت.

دانلود ویدئو

رضا روحی

درباره ی رضا روحی

رضا روحی
دانشجوی کارشناسی ارشد کامپیوتر گرایش نرم افزار ، علاقه مند به زبان های برنامه نویسی ، علاقه مند به رباتیک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code