windows 7
windows 7

مایکروسافت ارائه لایسنس ویندوز ۷ به تولیدکنندگان پی‌سی را متوقف می‌کند

طبق برنامه از پیش اعلام شده، مایکروسافت از ۳۱ اکتبر ارائه لایسنس ویندوز ۷ به تمامی تولیدکنندگان پی‌سی را متوقف می‌کند. بدین ترتیب از روز جمعه تبلت ها و پی‌سی های جدید بازار تنها به ویندوز ۸٫۱ مجهز خواهند بود.

البته مایکروسافت کماکان به تولید ویندوز ۷ نسخه حرفه ای برای شرکت‌ها و افرادی که تمایل به پرداخت هزینه ای بالا داشته باشند ادامه می‌دهد، اما تولیدکنندگان کامپیوترهای شخصی دیگر به نسخه‌های ویندوز ۷ Home Basic، Home Premium و Ultimate دسترسی نخواهند داشت.

ویندوز ۸٫۱ با تأکید بسیاری که بر روی استارت اسکرین، قابلیت‌های تاچ و رابط کاربری مدرن جدید خود دارد بسیاری از کاربران ویندوز ۷ را از نقل مکان بازداشته، اما به نظر با توقف صدور لایسنس این کاربران راهی جز ویندوز ۸٫۱ نخواهند داشت.

مایکروسافت ماه گذشته ویندوز ۱۰ را معرفی کرد تا با قابلیت‌های آشنای خود بتواند اعتماد دوباره کاربران ویندوز ۷ را به سمت خود جلب کند. نسخه نهایی این ویندوز در مارس ۲۰۱۵ به بازار می‌آید.

مایکروسافت هنوز برای پایان عرضه ویندوز ۷ حرفه ای زمانی تعیین نکرده و بعید به نظر می‌رسد تا قبل از ارائه ویندوز ۱۰ نیز چنین اتفاقی رخ دهد.

رضا روحی

درباره ی رضا روحی

رضا روحی
دانشجوی کارشناسی ارشد کامپیوتر گرایش نرم افزار ، علاقه مند به زبان های برنامه نویسی ، علاقه مند به رباتیک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code