Action Center in Windows 10
Action Center in Windows 10

مرکز اعلانیه‌های ویندوز فون به ویندوز ۱۰ اضافه شد

نخستین ورژن پیش نمایش ویندوز ۱۰ سه هفته پیش بر روی وبسایت مایکروسافت در دسترس عموم قرار گرفت و در همان زمان نیز این شرکت خبر داد که آپدیت‌های مداومی برای آن منتشر می‌شود.
مایکروسافت امروز نخستین آپدیت این سیستم عامل را تحت بیلد (۹۸۶۰) منتشر کرده. کاربران می‌توانند از طریق بخش Update and Recovery تنظیمات پی‌سی خود به دریافت این آپدیت اقدام کنند. به گفته مایکروسافت این آپدیت شامل ۷۰۰۰ هزار تغییر در اولین نسخه ویندوز ۱۰ است که اغلب آن‌ها شامل رفع خطاهای متعدد در این سیستم عامل می‌شود.

مهم‌ترین ویژگی افزوده شده به ورژن جدید، قابلیت اکشن سنتر یا نوتیفیکیشن سنتر است که پیش‌تر در ویدیوهایی شاهد لو رفتن آن بودیم. این اکشن سنتر که شباهت بسیاری نیز به نوتیفیکیشن سنتر ویندوزفون دارد می‌تواند اطلاعات مهم، اخطارهای نرم افزارهای ویندوز و همچنین نوتیفیکیشن های سیستم را برای کاربران نمایش دهد.

“مرکز اعلامیه‌ها” فعلا قابلیت تعامل با کاربر ندارد؛ بدین معنی که کاربران نمی‌توانند از طریق پیام‌ها اقدام به انجام فعالیتی خاص کنند. به گفته یکی از مدیران مایکروسافت، بخش برنامه نویسی این شرکت در این ورژن تنها بر روی فعال سازی نوتیفیکشن سنتر تمرکز داشته و تعامل و اینترفیس بهتری از آن در ورژن های آینده منتشر می‌شود.

انتقال اپلیکیشن ها در میان مانیتورها از دیگر درخواست‌های کاربران بوده که مایکروسافت در این ورژن با اضافه کردن کلیدهای میانبر دکمه ویندوز+شیفت+پیکان‌های جهت‌نما این قابلیت را افزوده است.

کاربرانی که می‌خواهند ورژن های پایدارتری از ویندوز ۱۰ را دریافت کنند حالا می‌توانند تعیین کنند که هر چند مدت آپدیت‌ها را دریافت کنند. آپدیت‌های جدید طبیعتا دارای خطاهای بیشتری هستند که مایکروسافت تلاش داشته با این ویژگی آسودگی خاطر بیشتری را برای کاربران فراهم کند.

رضا روحی

درباره ی رضا روحی

رضا روحی
دانشجوی کارشناسی ارشد کامپیوتر گرایش نرم افزار ، علاقه مند به زبان های برنامه نویسی ، علاقه مند به رباتیک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code