Sony
Sony

سونی حساس‌ترین سنسور دنیا را تولید کرد

سونی از جدیدترین سنسور CMOS 1/3-inch 1.27 MP خود با نام IMX224MQV رونمایی کرد. به گفته سونی این سنسور دارای بالاترین میزان حساسیت در سنسورهای هم رده خود می‌باشد. این سنسور البته نه برای دوربین‌های ثبت تصویر در شب چون سونی a7S بلکه به شکل اختصاصی برای دوربین اتومبیل‌ها تولید شده است.


تصویر سمت راست با تکنولوژی های معمول و در تاریکی مطلق ثبت شده و تصویر چپ نیز با سنسور جدید سونی ثبت شده

IMX224MQV قادر است تصاویر رنگی با رزولوشن بالایی را در ۰٫۰۰۵ لوکس (واحد شدت روشنایی) ثبت کند که تقریبا معادل با شب بدون ماه و با نور کمی از چند ستاره می‌باشد. از آنجا که ثبت چنین تصاویری مورد تأیید استانداردهای عکاسی رایج نیست، طراحی آن برای خودروها که به این تکنولوژی نیاز مبرم دارند انجام گرفته است.

قابلیت تصویربرداری در شب به همراه قابلیت‌های پیشرفته دیگر می‌تواند سونی را از بابت گذراندن تست AEC-Q100 مطمئن سازد. با دریافت این تأییدیه سونی به بازار دوربین خودروها ورود جدی‌تری خواهد داشت. ایمن نگه داشتن راننده که از اهداف اصلی صنعت اتومبیل است در سال‌های اخیر وابستگی افزون‌تری به دوربین‌ها داشته و سونی نیز می‌تواند از این وابستگی بهره بسیاری ببرد.

نمونه اولیه این سنسور از ماه آینده ارائه و تولید انبوه آن‌ها نیز از دسامبر همین سال آغاز می‌شود. دوستداران عکاسی نیز اگرچه نباید انتظار حضور این سنسور در a7S Plus را داشته باشند، اما کسی نیز نمی‌تواند آینده این سنسورها را پیش‌بینی کند

رضا روحی

درباره ی رضا روحی

رضا روحی
دانشجوی کارشناسی ارشد کامپیوتر گرایش نرم افزار ، علاقه مند به زبان های برنامه نویسی ، علاقه مند به رباتیک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code