Huawei Technologies
Huawei Technologies

هواوی اینترنت ۵G را در خاورمیانه تست می‌کند

چند روز پیش سامسونگ نتیجه آخرین تست حیرت انگیز شبکه ۵G خود را منتشر کرد. شرکت‌های دیگری نیز در سال‌ها و ماه‌های اخیر تلاش‌هایی را برای راه اندازی این شبکه‌ها داشته‌اند. Huawei Technologies نیز از جمله این شرکت‌هاست که از همان ابتدا به این رقابت وارد شد.

این شرکت از سال ۲۰۰۹ تاکنون بر روی این شبکه کار می‌کند و یک سرمایه گذاری “تحقیق و توسعه” ۶۰۰ میلیون دلاری را تا سال ۲۰۱۸ برای آن اختصاص داده است.

هواوی اگرچه از شرکت‌های مشهور تولیدکننده اسمارت فون و لوازم دیجیتالی در دنیاست، اما در بخش مخابراتی نیز کسب و کار بزرگی در جریان دارد.

هواوی ۹ مرکز تحقیق و توسعه ۵G در سراسر دنیا در اختیار دارد و یکی از مهم‌ترین آن‌ها در کشور امارات بنا شده است. این شرکت چینی حالا با Etisalat امارات وارد همکاری شده تا شبکه ۵G را در این کشور تست و وارد بازار کند.

شبکه‌های ۵G حداکثر سرعت ۱۰Gbps را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. این شبکه همچنین می‌تواند در یک فضای داخل ساختمانی ۳۳۰ متر مربعی ارتباط وایرلسی را برای ۱۰۰۰ دستگاه و به شکل همزمان ارائه کند.

هواوی برای قدم نخست اینترنت ۴٫۵G را در سال ۲۰۱۶ به بازار وارد خواهد کرد. اینترنت ۴٫۵G حداکثر سرعت ۶Gbps را تأمین می‌کند.

رضا روحی

درباره ی رضا روحی

رضا روحی
دانشجوی کارشناسی ارشد کامپیوتر گرایش نرم افزار ، علاقه مند به زبان های برنامه نویسی ، علاقه مند به رباتیک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code