Toshiba
Toshiba

روبات جدید توشیبا به زبان اشاره، صحبت می‌کند

توشیبا روبات جدیدی خلق کرده که به زبان اشاره صحبت می کند !

توشیبا روبات جدیدی را با نام Akio Chihira رونمایی کرده است که نه‌تنها از نظر ظاهری به شکل باورنکردنی شبیه به انسان است، بلکه قادر است به زبان اشاره با شما ارتباط برقرار کند و مراقب افراد کهن سال خانواده باشد.

Akio Chihira ربات جدید توشیبا

توشیبا، روباتِ خلق شده‌ی خود را «ارتباطات اندروید» صدا می‌زند. این روبات که این هفته در نمایشگاه CEATEC در ژاپن رونمایی شد، تکنولوژی مدرن ژاپنی‌ها برای حرکت نرم دست و پاها را به رخ جهانیان می‌کشد. روبات توشیبا از نظر ظاهری بسیار شبیه به انسان است و نه تنها قادر به حرکت دادن دست‌ها و پاهای خود است، بلکه پلک می‌زند و گردن خود را حرکت می‌دهد. ژاپنی‌ها از ۴۳ دیسک در مفاصل آکیو بهره برده‌اند تا بتواند به زبان اشاره با دیگران ارتباط برقرار کند.

توشیبا حتی روی میمیک صورت این روبات نیز کار کرده تا بیشتر شبیه انسان شود. این روبات قادر است بخندد یا اخم کند. اما این تازه‌ اول راه است؛ توشیبا قصد دارد آکیو را آنقدر توسعه دهد که در سال ۲۰۲۰ بتواند بطور کامل با دنیای خارج ارتباط برقرار کند. این بدین معنا است که در سال ۲۰۲۰ روبات توشیبا قادر خواهد بود بطور کامل با شما صحبت کند، صحبت‌های شما را درک کند و حتی تصمیم گیری کند.

هدف نهایی توشیبا از توسعه‌ی روبات آکیو این است که روبات بتواند همراهی برای افراد مسن یا افراد مبتلا به زوال عقل باشد و با آن‌ها به زبان اشاره ارتباط برقرار کند. توشیبا همچنین کارایی آکیو را در بهداشت درمانی و کمک به اعضا خانواده برای مراقبت از افراد مسن یا کودکان دانسته است.

این روبات با همکاری دانشگاه اوساکو ژاپن در حال توسعه است. دانشمندان ژاپنی هر دو مجموعه به صورت مشترک بر روی این روبات کار می‌کنند تا در نهایت بتوانند یک انسان‌‌نمای به تمام معنا را تولید کنند.البته در ساخت روبات آکیو، علاوه بر توشیبا و اوساکو، موسسه‌ی فناوری سیساکو و موسسه‌ی شونان نیز مشارکت دارند.

لینک دانلود ویدیو

اگر از این پست خوشتون اومده اون رو با دوستانتون تو شبکه های اجتماعی به اشتراک بزارید و ما رو با نظراتتون خوشحال کنید !

رضا روحی

درباره ی رضا روحی

رضا روحی
دانشجوی کارشناسی ارشد کامپیوتر گرایش نرم افزار ، علاقه مند به زبان های برنامه نویسی ، علاقه مند به رباتیک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code