Nixie-wearable-drone-camera-5-600x342
Nixie-wearable-drone-camera-5-600x342

کوادکاپتر نیکسی

تصویری که مشاهده می‌کنید متعلق به یک دوربین پوشیدنی به نام Nixie است که می‌تواند از روی مچ دستان شما به پرواز در بیاید و تبدیل به یک کوادکاپتر قابل کنترل از راه دور شود. “نیکسی” در واقع اولین میکرو پهپاد تولید شده با چنین قابلیتی است.

اینتل به تازگی مسابقه ای را برگزار کرده تا ایده‌های جدید دنیای تکنولوژی‌های پوشیدنی را تشویق کند و نیکسی یکی از فینالیست‌های این مسابقه بوده است. این طرح فعلاً در مرحله توسعه قرار دارد و به همین دلیل فعلا خبری از تولید آن نخواهد بود.

nixie
nixie

رییس این پروژه، کریستوفر کاستال قصد دارد در نهایت امکان پرواز با یک حرکت خاص دست (جسچر) را برای نیکسی برنامه ریزی کند. نیکسی پس از پرواز می‌تواند به عنوان مثال محل قرارگیری شما را شناسایی کند، تصویری از شما ثبت کند و دوباره بر روی دست شما خود را جمع کند؛ درست مانند یک پرنده!

nixie
nixie

 

این کوادکاپتر پوشیدنی به نظر باید برای قرارگیری مناسب در مچ دست، علاوه بر انعطاف بالا دارای استحکام قابل قبولی نیز باشد. همچنین با توجه به اندازه کوچک آن قرارگیری یک دوربین متناسب (احتمالا واید) برای آن نیز جای سؤال دارد. نیکسی هنوز راه درازی تا تولید دارد، ولی در صورت موفقیت می‌تواند جایگاه ویژه ای را در صنعت ابزارآلات پوشیدنی برای خود دست و پا کند.

رضا روحی

درباره ی رضا روحی

رضا روحی
دانشجوی کارشناسی ارشد کامپیوتر گرایش نرم افزار ، علاقه مند به زبان های برنامه نویسی ، علاقه مند به رباتیک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code