ios8Bipadhome
ios8Bipadhome

برای نصب iOS 8 چندان عجله نکنید

چند روزی از ارائه iOS 8 می‌گذرد. حال و روز این سیستم عامل چطور است؟! این سؤال را به این خاطر می‌پرسیم که طبق بررسی‌های جدید، آخرین نسخه از سیستم عامل اپل، کرش ها و خطاهای بسیاری را برای کاربرانش به وجود آورده است تا جایی که این میزان ۷۸ درصد بیش از iOS 7 بوده است.

یک کمپانی آنالیز عملکرد به نام Crittercism با بررسی iOS 8 وضعیت و میزان کرش های آن را در دستگاه‌های مختلف بررسی کرده است. نتیجه چندان تعجب آور نیست؛ آیفون ۶ و ۶ پلاس در این بررسی با ۲٫۶۳ درصد کرش ریت کمترین مشکل را ثبت کرده‌اند و آیفون‌های ۴s، ۵ و ۵s با کرش ریت متوسط ۳٫۵۷ بیشترین مشکل را به خود دیده‌اند. در مجموع میزان متوسط این کرش ها در تمامی دستگاه‌های اپل ۳٫۵۶ درصد را نشان می‌دهد، در حالی که در iOS 7 این میزان به ۲ درصد کاهش پیدا می‌کند.

همان‌طور که گفته شد این آمار چندان عجیب نیست و نسخه‌های ابتدایی سیستم عامل‌ها معمولا دچار چنین مشکلاتی هستند که به مرور و با آپدیت‌های جدید این مشکلات کاهش پیدا می‌کند. علاوه بر آن بسیاری از دستگاه‌ها نرم افزارهایی قدیمی بر روی خود دارند که برای iOS 8 آپدیت نشده‌اند و همین عامل از دلایل بسیار مهم کرش در iOS جدید ذکر شده است.

پیشنهاد شده که کاربران عجله زیادی برای نقل مکان به iOS 8 نداشته باشند تا آپدیت‌های جدید نرم افزارها و آپدیت‌های خود iOS 8 اندکی شرایط را برای این کوچ بهتر کند.

رضا روحی

درباره ی رضا روحی

رضا روحی
دانشجوی کارشناسی ارشد کامپیوتر گرایش نرم افزار ، علاقه مند به زبان های برنامه نویسی ، علاقه مند به رباتیک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code