iphone 6
iphone 6

تماشا کنید: هفت دقیقه بررسی آیفون ۶ به همراه iOS 8

با این همه اطلاعات لو رفته و افشاگری‌های متعدد، واقعا در تعجبیم اپل فردا چه غافلگیری بزرگی برای ما خواهد داشت؟ اگر بخواهیم در مقوله ظاهر و طراحی آیفون به این سؤال جواب بدهیم هیچ! ولی اگر بحث قابلیت‌ها و سرویس‌های جدید در میان باشد، بدون شک اپل چون دفعات قبل جزئیاتی را برای غافلگیری ما کنار گذاشته است.

اما در حالی که تنها یک روز تا آغاز مراسم معرفی آیفون ۶ باقی مانده، بررسی کننده‌ها و بازبین‌های چینی فعال تر از دیگران به آیفون‌های ۶ مجهز به iOS 8 دسترسی پیدا می‌کنند. دو روز پیش یک چینی ویدیوهایی کوتاه را از آیفون ۶ به همراه iOS 8 به نمایش گذاشت، ولی امروز ویدیویی بسیار کامل تر، هر چند با زبان چینی و فیلم‌برداری غیرحرفه‌ای سر از اینترنت درآورده است.

بررسی کننده چینی در قسمت اعظم ویدیو به مقایسه آیفون‌های ۵s و نسل جدید آیفون می‌پردازد و پس از آن در انتهای ویدیو آیفون ۵s را کنار می‌گذارد و به گشت و گذاری تقریبا کامل در iOS 8 نصب شده بر روی آیفون ۶ می‌پردازد.

چند نکته در مورد این ویدیو قابل عنوان است. نخست اینکه ویدیو به زبان چینی است و به همین دلیل انتظار فهمیدن گفته‌های فرد چینی را نداشته باشید. دوم اینکه ضبط ویدیو و شنیدن انواع صداهای متفرقه در پشت صحنه (البته نه به شکل آزاردهنده ای) از غیرحرفه‌ای بودن فیلم‌برداران آن خبر می‌دهد. وب سایت فون آرنا به همین دلیل صحت این ویدیو را زیر سؤال برده که چطور چنین دستگاه مهمی به دست چنین افراد غیرحرفه‌ای رسیده است؟ البته چنین سؤالی اندکی بی ربط است و لزوما چنین دلیلی حمل بر غیرواقعی بودن آیفون ۶ نمی‌تواند باشد و حتی ممکن است از جهاتی تأییدکننده آن نیز باشد!

اما در خود طراحی آیفون ۶ نیز موارد ناامیدکننده و امیدوارکننده ای دیده می‌شود. به عنوان مثال دوربین بیرون آمده از آن اندکی ناامیدکننده است؛ این طراحی دوربین را پیش‌تر در شایعه‌های لو رفته نیز شنیده بودیم. همچنین انتظار می‌رفت که به دلیل انتقاداتی که نسبت به اپل و طراحی پشتی نه چندان جذاب آیفون ۶ شده بود، در پشت دستگاه لایه ای قرار داده شود ولی به نظر چنین موردی نیز در دستگاه موجود در ویدیو دیده نمی‌شود و کماکان بدنه تمام فلزی آن قابل رؤیت است.

از دیگر موارد قابل توجه می‌توان به حاشیه دور صفحه نمایش عالی آیفون اشاره داشت. باریکی دستگاه حداقل در قیاس آیفون ۵s بسیار چشم نواز است و خود فرد چینی نیز آن را سبک تر از آیفون ۵s می‌داند. در آخر نیز سرعت عمل بالاتر آیفون ۶ در مقایسه با آیفون ۵s است که بیش از همه چیز جلب توجه می‌کند.

ویدیو را می‌توانید از این لینک دانلود و از این لینک نیز مشاهده کنید.

رضا روحی

درباره ی رضا روحی

رضا روحی
دانشجوی کارشناسی ارشد کامپیوتر گرایش نرم افزار ، علاقه مند به زبان های برنامه نویسی ، علاقه مند به رباتیک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code