windows update
windows update

آپدیت ماه آگوست ویندوز را نصب نکنید

اگر جزو افرادی هستید که آپدیت‌های ویندوز را در اولین روزهای انتشار دانلود می‌کنید، احتمالا از شنیدن این خبر اندکی رنجیده شوید… مایکروسافت آپدیت ماه آگوست ویندوز را از روی دیتابیس خود بیرون کشیده است. این اقدام به دلیل گلایه‌هایی است که از سوی کاربران مایکروسافت پس از نصب این آپدیت دریافت شده است. مایکروسافت در حال حاضر توصیه کرده که این آپدیت از روی سیستم کاربران پاک شود.

این مشکلات در آپدیت‌های شماره: ۲۹۸۲۷۹۱ ، ۲۹۷۰۲۲۸ ، ۲۹۷۵۷۱۹ و ۲۹۷۵۳۳ دیده شده است. این مجموعه، تحت نام آپدیت ماه آگوست ارائه شده و در واقع دومین آپدیت بزرگ اخیر مایکروسافت برای کاربران ویندوز می‌باشد.

 در مجموع سه مشکل گزارش‌شده از سوی کاربران توسط مایکروسافت تأیید شده است؛ مشکل نخست به وجود مشکلاتی در عدم امکان تغییر فونت نصب‌شده در غیر از پوشه اصلی فونت هنگام لودشدن در یک active session ویندوز بازمی‌گردد. مشکل دوم عدم رندر صحیح این فونت‌هاست و مشکل سوم و مهم‌ترین آن نیز امکان کرش‌کردن سیستم با خطایی تحت عنوان ۰x50 Stop error message است که پس از نصب این آپدیت‌ها گزارش شده است.

اما اگر این مشکلات برای شما به وجود آمده جای نگرانی نیست و راه‌حلی برای آن ارائه شده، ولی نیازمند دست‌کاری ویندوز است. راه‌حل کامل این مشکل در این لینک توضیح داده شده است. به شکل خلاصه باید به Windows Recovery Environment شد، سپس فایل fntcache.dat پاک کرد، ری استارت، فایل مذکور export شود، مانند مرحله نخست فایل پاک شود، آپدیت‌ها از روی سیستم پاک شود، ری استارت، و سپس فایل فونت مربوطه import شود. (لطفا در صورت داشتن چنین مشکلاتی و برای رعایت جزئیات کامل به فایل لینک راهنما مراجعه شود.)

مایکروسافت در آپدیت اخیر به جای تمرکز بر آپدیت‌های بزرگ، تنها به ارائه آپدیت‌های بزرگ امنیتی و بهینه‌سازی‌های ویندوزی دست زد تا آپدیت‌های بزرگ خود را برای ویندوز ۹ نگه دارد.

رضا روحی

درباره ی رضا روحی

رضا روحی
دانشجوی کارشناسی ارشد کامپیوتر گرایش نرم افزار ، علاقه مند به زبان های برنامه نویسی ، علاقه مند به رباتیک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code