galaxy-note-4-release
galaxy-note-4-release

شایعات جدید پیرامون گلکسی نوت ۴

آیفون ۶ اپل در ماه‌های منتهی به معرفی خود در مرکز توجهات و شایعات لیکرهای اینترنتی و البته مشتریانش قرار دارد و در این بین شاید توجهی که لایق سامسونگ باشد، به محصولات جدید این شرکت وجود ندارد. ولی جالب اینجاست که هر روز خبری جدید نیز از تکنولوژی‌های ممکن برای به‌کارگیری در محصولات آینده این شرکت به گوش می‌رسد. اخباری که -درصورت صحت- از تلاش خستگی‌ناپذیر این شرکت برای ارائه محصولی قابل در بازار پرده برمی‌دارد.
خبرهای امروز، حول فبلت در راه سامسونگ یعنی گلکسی نوت ۴ می‌باشد. طبق گفته‌ وب‌سایتی کره‌ای که با افراد درون سامسونگ مرتبط است، این شرکت تمایل دارد تا انواع گوناگونی از تکنولوژی را در محصول خود پیشبینی کند.

برای شروع تیم طراحی نوت ۴ تمایل دارد موادی مرغوب‌تر و اعلاتر از مواد کنونی محصولات سامسونگ در ساخت فبلت جدید به کار گیرد. این لیست شامل فولاد ضدزنگ، آلومینیوم و منیزیم می‌شود ولی نکته اینجاست که این مواد برای نسخه پریمیوم و نه معمولی نوت ۴ استفاده خواهند شد. (آیا با چنین خبری بازی گلکسی S5 و گلکسی F دوباره آغاز خواهد شد؟!)

به علاوه اینکه زمزمه‌هایی از وجود یک صفحه‌نمایش انعطاف‌پذیر نیز در این فبلت شنیده می‌شود! استفاده از چنین صفحه‌نمایش‌هایی در نوت ۴ اگر به واقعیت نزدیک باشد، امید می‌رود که مدلی بهتر از نمونه به‌کاررفته در گلکسی راند استفاده شود. حتی این منابع از افزایش ۵۰ درصدی ظرفیت صفحه‌نمایش‌های انعطاف‌پذیر در صورت بالا رفتن درخواست بازار برای گلکسی نوت ۴ خبر می‌دهند.

سامسونگ همچنین در دوربین گلکسی نوت ۴ از یک سیستم لرزش‌گیر تصویر لیزری بهره خواهد برد. پیش‌تر شایعاتی مبنی بر حضور یک دوربین ۱۲ مگاپیکسلی در این دستگاه شنیده می‌شد ولی سامسونگ در نهایت تصمیم به استفاده از مدلی ۱۶ مگاپیکسلی در آن گرفته است.

این شایعات حتی اگر هیچ‌کدام حقیقت نداشته باشد و یا حداقل در حد و اندازه بحث در این شرکت نیز مطرح شده باشد، می‌تواند نشانه بسیار واضحی از خروج سامسونگ از لاک همیشگی خود و اقدامی در راستای یک نوآوری -دست‌کم در بین محصولات خود- باشد!

رضا روحی

درباره ی رضا روحی

رضا روحی
دانشجوی کارشناسی ارشد کامپیوتر گرایش نرم افزار ، علاقه مند به زبان های برنامه نویسی ، علاقه مند به رباتیک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code