Project-Zero-Googles-Secret-Team
Project-Zero-Googles-Secret-Team

گوگل امنیت وب را در قالب پروژه Zero تأمین می‌کند

گوگل که در تلاش است از کشف رخنه‌های جدید غافلگیرکننده‌ای چون هارت‌بلید جلوگیری کند، تیمی از هکرها را استخدام کرده تا در قالب پروژه‌ای به نام پروژه Zero باگ‌ها و رخنه‌های خطرناک وب را کشف و گزارش کند.

کریس اوانس از اعضای تیم امنیتی گوگل در یادداشتی پس از اعلام این پروژه نوشته است: «این تیم به شکل تمام وقت تلاش خود را بر روی بهبود امنیت وب در سراسر دنیا به کار خواهد گرفت.» خطاها و آسیب‌پذیری‌هایی Zero Day که غیرقابل پیش‌بینی هستند و اغلب برای رفع آن‌ها نیاز به گذشت زمان وجود دارد، به یکی از دغدغه‌های جدی کاربران وب و شرکت‌های امنیتی و غیرامنیتی تبدیل شده است. 

این آسیب‌پذیری‌های کشف‌نشده و غیرقابل پیش‌بینی، توسط هکرهای خطرناک جهت ضربه‌زدن به کاربران معمولی، کمپانی‌ها و دولت‌ها استفاده می‌شود و در عین حالی که مبارزه با آنها در چنین شرایطی بسیار دشوار به نظر می‌رسد، لزوم برخورد و پیشگیری از این حملات حیاتی است.

تیم استخدام‌شده از سوی گوگل پس از کشف این خطاها، آن‌ها را به شکل آنی به فروشندگان نرم‌افزارها گزارش خواهد داد و همچنین در یک دیتابیس عمومی نیز ثبت خواهد شد. این خطاها علاوه بر کشف و گزارش، توسط گوگل مورد آنالیز مداوم نیز قرار خواهد گرفت تا شرکت ارائه‌دهنده‌ی نرم‌افزار تحلیل دقیقی را از مشکل به وجود آمده در محصولش داشته باشد.

رضا روحی

درباره ی رضا روحی

رضا روحی
دانشجوی کارشناسی ارشد کامپیوتر گرایش نرم افزار ، علاقه مند به زبان های برنامه نویسی ، علاقه مند به رباتیک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code