cortana
cortana

کرتانا همچنان می تازد

کرتانا که تاکنون توانسته نتیجه ۱۴ بازی جام جهانی را پشت سر هم پیشبینی کند، آیا خواهد توانست بازی فینال را نیز به درستی حدس بزند؟

یکی از ویژگی‌های جالب کرتانا، قابلیت پیشبینی این دستیار صوتی ویندوز فونی است. تا امروز تمامی پیشبینی های این محصول مایکروسافت در مورد بازی‌های جام جهانی درست از آب در آمده تا با ۱۴ پیشبینی صحیح پشت سر هم، همه را به تعجب وا دارد.
آخرین پیشبینی این دستیار صوتی مربوط به بازی آرژانتین-هلند بود که کرتانا توانست برد آرژانتین را پیشبینی کند. این بازی دیشب با نتیجه چهار بر دو به سود آرژانتین پایان یافت تا این کشور پس از ۲۴ سال راهی فینال شود. پس احتمالا کسانی که به دنبال شرط بندی‌های دوستانه برای بازی فینال آرژانتین-آلمان هستند، بهتر است به پیشبینی کرتانا متوسل شوند!

کرتانا توانسته با این پیشبینی ها رکورد هشت پای معروف را که توانسته بود هشت پیشبینی صحیح داشته باشد، با موفقیت بشکند.

طبق گفته تیم پشتیبانی Bing در ماه گذشته، سیستم این پیشبینی ها برای مسابقات اینچنینی، قدرت هر تیم ورزشی را با سنجش فاکتورهای مختلفی تعیین می‌کند. فاکتورهایی چون برنده شدن، بازنده شدن، و مساوی کردن در بازی‌ها و مسابقات جهانی پیشین که البته شرایط بازی خانگی نیز به دلیل اهمیت بالا در آن لحاظ می‌شود. و در نهایت برنده مسابقه از دید کرتانا مشخص می‌شود.

بازی آلمان و آرژانتین ۱۴ جولای برگزار خواهد شد. آیا کرتانا می‌تواند این مسابقه را نیز پیشبینی و رکورد گینسی برای خود ثبت کند؟!

رضا روحی

درباره ی رضا روحی

رضا روحی
دانشجوی کارشناسی ارشد کامپیوتر گرایش نرم افزار ، علاقه مند به زبان های برنامه نویسی ، علاقه مند به رباتیک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code