google search
google search

یک ویژگی کاربردی به اپلیکیشن جستجوی گوگل اضافه شد

گوگل که همیشه در صدد آپدیت مداوم و بهترکردن موتور جستجوی خود است، به تازگی قابلیتی را به آن افزوده که نیازی به جستجوی دوباره در حالتی که گوگل کلمه ای را اشتباه متوجه شده باشد، وجود نخواهد داشت.

وقتی که بحث دقت و پاسخ‌دهی در میان فرمانبرهای صوتی در میان باشد، احتمالا بسیاری از شما تصدیق می‌کنید که سرویس جستجوی صوتی گوگل بهتر از نمونه‌های مشابه چون Siri عمل می‌کند. شاید به این دلیل که سرویس گوگل از سیستم پیشرفته Neural Networks بهره می‌برد. البته این به تجربه شخصی شما نیز باز می‌گردد؛ ممکن است برای تعدادی از شما برعکس این قضیه صادق باشد.

به هر حال گوگل که همیشه در صدد آپدیت مداوم و بهترکردن موتور جستجوی خود است، به تازگی قابلیتی را به آن افزوده که نیازی به جستجوی دوباره در حالتی که گوگل کلمه ای را اشتباه متوجه شده باشد، وجود نخواهد داشت.

به عنوان مثال اگر به گوگل گفتید Cars و او Bars را جستجو کرد، می‌توانید با گفتن No, I said و بعد تکرار کلمه Cars جستجو را تصحیح کنید. این قابلیت شاید آپدیت کوچکی باشد، اما برای کاربران غیرانگلیسی زبان (مخصوصا ایرانی‌ها!) که با لهجه‌ها و تلفظ های مختلفی انگلیسی صحبت می‌کنند، کاربردی به نظر برسد.

با این ویژگی نیاز به تکرار جستجو و استرس بیشتر بر روی تلفظ یک کلمه از بین خواهد رفت. این آپدیت در نسخه جدید اپلیکیشن های iOS و اندروید جستجوی گوگل قرار داده شده است.

رضا روحی

درباره ی رضا روحی

رضا روحی
دانشجوی کارشناسی ارشد کامپیوتر گرایش نرم افزار ، علاقه مند به زبان های برنامه نویسی ، علاقه مند به رباتیک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code