google-now
google-now

Google Now یکی از مهم‌ترین آپدیت‌ های خود را دریافت می‌ کند

گوگل اخیرا دست به هوشمندسازی بیش از پیش سرویس فرمانبر صوتی خود زده است. سیستم جدید یک کنترولر موسیقی را به Google Now اضافه کرده تا افرادی که به عنوان مثال از یک اسمارت‌واچ اندرویدی استفاده می‌کنند و یا حال و حوصله دست‌بردن به اسمارت‌فون هایشان برای تنظیم یک آهنگ را ندارند، از این قابلیت حظ کامل ببرند!

این ویژگی ظاهرا برای تعدادی فعال شده و برای اکثریت کاربران اندرویدی غیرفعال است. وبسایت اندروید پلیس که این خبر را منتشر کرده، دست به تست این قابلیت نیز زده است و همانطور که پیشبینی می‌شد سیستم جدید عملکردی بسیار خوبی از خود نشان می‌دهد.
به عنوان مثال کافی است با گفتن previous song آهنگ تازه‌تمام‌شده را بازخوانی کنید، و یا با جملاتی چون play next song, next song/track, stop music و یا pause music به کنترل کامل تراک های موسیقی خود بپردازید.

جالب اینجاست که گفتن volume up/down یا lower/raise volume به جای بالا و پایین کردن میزان صدا، نویسنده اندروید پلیس را به بخش تنظیمات صوتی کشانده ولی هیچ صدایی بالا و پایین نشده است! 

همچنین اگر در میانه آهنگ باشید و آن را pause یا stop کرده باشید و قصد تکرار آهنگ از ابتدا را داشته باشید، چنین امکانی وجود ندارد.

مشکلاتی که بدون شک نشان از گذراندن دوران تست این سیستم دارد و به مرور رفع خواهد شد. پیشبینی شده که این ویژگی بسیار پرکاربرد تا حداکثر یک یا دو هفته دیگر در دسترسی همگان قرار گیرد.

رضا روحی

درباره ی رضا روحی

رضا روحی
دانشجوی کارشناسی ارشد کامپیوتر گرایش نرم افزار ، علاقه مند به زبان های برنامه نویسی ، علاقه مند به رباتیک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code