FDA
FDA

تاییدیه‌ی FDA برای اولین اسکلت خارجی رباتیکی شخصی

وزارت غذا و داروی ایالات متحده (FDA) اولین نوع از یک دستگاه رباتیکی با نام ReWalk را تایید کرد. ReWalk همانطور که از نام آن برمی‌آید، می‌تواند به میلیون‌ها انسان مبتلا به آسیب‌های نخاعی در راه رفتن دوباره کمک کند. این اولین نوع اسکلت و پوشش رباتیکی است که برای استفاده در خانه‌ها مورد تایید FDA قرار گرفته است که با حرکت دادن اندام‌های معلول فرد پوشنده عمل می کند. این دستگاه را می‌توان یکی از موارد خارق‌العاده‌ی قابلیت رباتیک دانست.

ReWalk بر روی پاها و اندام‌های فوقانی کاربر نصب می‌شود. بر روی قسمت‌های باسن، زانو و قوزک پا یک موتور قرار دارد که توسط یک کامپیوتر آنبرد کنترل می‌شود. بخش‌های بندبند پا نیز با تسمه‌های اضافی حول قسمت میانی، ثابت می‌شوند که این تسمه‌ها همچنین به یک کوله‌پشتی که جایگاه باتری و کامپیوتر کنترل کننده‌ی کل عملیات است، متصل هستند.

بسیاری از افراد مبتلا به فلج پا، دارای حرکات کمی در پاهای خود هستند، اما ReWalk نیازی به این مقدار حرکت هم ندارد و کاملا توسط یک کنترل ریموت قرار گرفته بر روی مچ فرد پوشنده کنترل می‌شود. این دستگاه از یک سنسور شیب جهت درست گام برداشتن در انواع زمین‌ها استفاده می‌کند. با این حال فرد پوشنده باید با استفاده از یک جفت عصای زیربغل به حفظ تعادل خود کمک کند.

جنبه‌ی تحرک علم رباتیک و به خصوص این دستگاه از ویژگی‌های خوب آن است و قطعا اولین کاربرد آن در صنعت نیز به همین بخش مربوط می‌شود. با این حال، کاربردهای فراوان دیگری برای اسکلت‌های رباتیکی مانند این دستگاه وجود دارد. اسکلتی را تصور کنید که به شما امکان حمل کردن وسایل سنگین یا پریدن از روی اشیای بلند را می‌دهد. تکنولوژی‌های مشابه قطعا در آینده جهت تقویت نیروی انسانی توسعه خواهند یافت.

برآورد شده که حدود ۲۰۰ هزار معلول در ایالات متحده قادر به استفاده از پوشش ReWalk هستند، اما قیمت این دستگاه ارزان نیست. نسخه‌ی خانگی آن حدود ۷۰۰۰۰ دلار قیمت دارد و مشخص نیست که آیا تحت حمایت بیمه‌های درمانی قرار خواهد گرفت یا خیر.

منبع : بهترین ها در زمین

رضا روحی

درباره ی رضا روحی

رضا روحی
دانشجوی کارشناسی ارشد کامپیوتر گرایش نرم افزار ، علاقه مند به زبان های برنامه نویسی ، علاقه مند به رباتیک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code