sony-vaio
sony-vaio

زندگی دوباره VAIO

VAIO که در اوایل امسال و با اعلام شرکت سونی مبنی بر فروش آن به محاق رفته بود، امروز بار دیگر و با برگزاری کنفرانسی در ژاپن کار خود را از نو آغاز کرد. سونی بخش تولید PC خود را به شرکت Japan Industrial Partners فروخت تا تلاش‌های خود را در دنیای اسمارت‌فون ها و تبلت متمرکز کند. قرارداد فروش در ماه جولای نهایی شد و حالا شرکت وایو با نام VAIO Corporation به کار خود در ژاپن ادامه خواهد داد.


این شرکت امروز به همین مناسبت از دو لپ‌تاپ خود با نام‌های جدید VAIO Fit و VAIO Pro 11 رونمایی کرد که البته دستگاه‌های جدیدی محسوب نمی‌شوند، اما با نام اختصاصی وایو به بازار معرفی شده‌اند.

هر چند نام سونی دیگر به همراه این دستگاه‌ها دیده نمی‌شود، اما در حال حاضر این دستگاه‌ها در فروشگاه سونی به فروش می‌رسند. در عین حال سونی همچنان ۵ درصد از میزان سرمایه گذاری‌های VAIO را در دست خواهد داشت.

در پیامی که در وبسایت این شرکت با آدرس VAIO.com دیده می‌شود، این شرکت خاطرنشان کرده که «شاید شرکت کنونی ما بیش از ۲۴۰ کارمند نداشته باشد، اما قالب و روح همیشگی VAIO همچنان در ما وجود خواهد داشت.» هنوز از زمان آغاز فروش جهانی محصولات VAIO اطلاعی در دست نیست.

رضا روحی

درباره ی رضا روحی

رضا روحی
دانشجوی کارشناسی ارشد کامپیوتر گرایش نرم افزار ، علاقه مند به زبان های برنامه نویسی ، علاقه مند به رباتیک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code