windows phone 8.1
windows phone 8.1

۷٫۷ درصد از تلفن‌های‌هوشمند ویندوزفونی مجهز به نسخه‌ی ۸٫۱ هستند

مایکروسافت پس از انتشار ویندوزفون ۸٫۱ در جریان کنفرانس بیلد ۲۰۱۴، با استقبال بسیاری روبرو شد؛ بطوریکه پس از عرضه‌ی آن برای دانلود، علاوه بر توسعه‌دهندگان، کاربران عادی نیز به بروزرسانی تلفن‌‌های هوشمند ویندوزفونی خود به این نسخه اقدام نمودند. اما سؤال اینجا است که چه میزان از کاربران ویندوزفون به نسخه‌ی ۸٫۱ بروزرسانی کرده‌اند؟

با توجه به دانلود ویندوزفون ۸٫۱ توسط شماری از توسعه‌دهندگان ثبت‌نام کرده که برخی از آن‌ها کاربران معمولی بودند و همچنین عرضه‌ی محصولاتی چون لومیا ۶۳۰ و لومیا ۶۳۵ که مبتنی بر ویندوزفون ۸٫۱ هستند، نفوذ این نسخه از ویندوز در اکوسیستم ویندوزفون، به ۷٫۷ درصد رسیده است. این تعداد در مقایسه با آمار منتشر شده‌ی ماه گذشته‌ی میلادی که ۵٫۲ درصد ثبت شده، شاهد افزایش بوده است. در حال حاضر انواع نسخه‌های ویندوزفون ۷ با در اختیار داشتن ۱۷ درصد از بازار ویندوزفون، همچنان به سلطنت خود ادامه می‌دهند.

همچنین باید به مدل‌های مختلف تلفن‌های‌هوشمند ویندوزفونی و سهم هر یک از بازار ویندوزفون نیز اشاره کرد. لومیا ۵۳۰ ماه گذشته به‌عنوان یکی از پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین تلفن‌های‌هوشمند ویندوزفونی، ۳۳٫۷ درصد را به خود اختصاص داده بود که سهم آن از میزان ماه جاری با کاهشی جزئی به ۳۱٫۶ درصد رسیده است. لومیا ۶۲۵ و ۹۳۰ نیز رده‌های دوم و سوم را با در اختیار داشتن ۷٫۳ و ۶٫۹ از تلفن‌های‌هوشمند ویندوزفونی به خود اختصاص داده‌اند. یکی از پرفروش‌ترین گزینه‌های موجود، لومیا ۶۳۰ است که در عرض یک ماه ده پله صعود کرده و هم‌اکنون در جایگاه بیستم بین تلفن‌های‌هوشمند ویندوزفونی قرار گرفته است.

WindowsPhone81Int

در ایالات متحده که یکی از اصلی‌ترین بازار‌ها برای تلفن‌های‌هوشمند است، لومیا ۵۲۰ با در اختیار گرفتن ۳۳٫۸ درصد از بازار، صدرنشین تلفن‌های‌هوشمند ویندوزفونی است. پس از لومیا ۵۲۰، لومیا ۵۲۱ با ۱۷٫۹ درصد و لومیا ۹۲۰ با در اختیار داشتن ۸ درصد، عناوین بعدی را به خود اختصاص داده‌اند. چین یکی از معدود کشورهای جهان است که لومیا ۵۲۰ در آن صدرنشین نبوده و لومیا ۹۲۰ با در اختیار داشتن ۱۹٫۵ درصد، صدرنشین تلفن‌های‌هوشمند ویندوزفونی است و لومیا ۵۲۰ با ۹٫۸ درصد، در رده‌ی دوم قرار گرفته. لومیا ۹۲۵ نیز با در اختیار داشتن ۹٫۶ درصد از بازار تلفن‌های‌هوشمند ویندوزفونی در جایگاه سوم قرار گرفته است.

رضا روحی

درباره ی رضا روحی

رضا روحی
دانشجوی کارشناسی ارشد کامپیوتر گرایش نرم افزار ، علاقه مند به زبان های برنامه نویسی ، علاقه مند به رباتیک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code