wifihotspot
wifihotspot

چگونه گوشی هوشمند خود را به Wi-Fi hotspot تبدیل کنید؟

در این مقاله تصمیم داریم تا چگونگی تبدیل تلفن های اندرویدی، آیفون یا ویندوزفون به Wi-Fi hotspot را شرح دادیم. در صورتیکه موبایل شما دارای قابلیت WiFi Hotspot باشد، می توانید از اینترنت سیم کارت خود، به عنوان یک روتر استفاده کنید. اگر اتصال اینترنت شما قطع شده و یا در موقعیتی گرفتار شُدید که تنها راه ارتباط شما با اینترنت از طریق گوشی هوشمندتان امکان پذیر می باشد کافی است که Wi-Fi hotspot آن را فعال کنید. این کار روند فوق العاده ساده ای دارد، اما شما باز هم به راهنمایی برای اینکه چطور این کار را انجام دهید نیاز دارید. در ادامه این مطلب راهکاری را برای اینکه چطور Wi-Fi hotspot را برای اندروید، iOS و ویندوزفون فعال کنید برایتان آورده ایم.

فعال کردن Wi-Fi hotspot بر روی تلفن های اندروید

ابتدا وارد مسیر Settings > More > Wireless & networks > Tethering & portable hotspot بر روی گوشیتان شوید. ممکن است نام دقیق این منوها در گوشی های مختلف کمی متفاوت باشد، اما اگر بتوانید به بخش تنظیمات بی سیم بروید کار تمام است.

در مرحله ی بعد، شما چند گزینه ی مختلف مربوط به اتصال به اینترنت را مشاهده خواهید کرد. همچنین قابلیتی در اختیار شما قرار خواهد گرفت که طی آن این امکان برای شما فراهم می شود که اگر در یک مکان عمومی حضور دارید بتوانید قسمت hotspot گوشی خود را رمزنگاری کنید. البته شبکه ی SSID به صورت پیش فرض این کار را در برنامه ی اندروید شما انجام می دهد، اما شما هم می توانید به نوبه ی خود این رمز را تغییر دهید و آنچه را که به خاطر سپردن آن برای شما آسان تر است را جایگزین آن کنید.

برای اجرای این روش در گوشیتان، نیاز به یک طرح اتصال از طریق حامل خود دارید که اگر در ایالات متحده آمریکا ساکن هستید این کار قطعاً امکان پذیر است. تعداد زیادی برنامه های third-party در Google Play وجود دارد که به شما امکان دور زدن این حامل را می دهد، اما به یاد داشته باشید که آنها می توانند قرارداد های بی سیمی شما را از طریق حاملتان قطع کنند.

فعال کردن قابلیت Wi-Fi hotspot بر روی تلفن های آیفون

ابتدا وارد مسیر Settings > Cellular بر روی گوشی آیفونتان شوید. و بعد از آن بخش Hotspot را فعال کنید. بعد از مدتی اگر که هیچ دستگاهی به آن وصل نشد خودش به طور خودکار خاموش خواهد شد. اما شما می توانید باز هم به راحتی از طریق همان روش قبلی آن را روشن کنید. در iOS 7 شما قادر خواهید بود بر روی مقدار اطلاعاتی که تبادل می شوند هم نظارت داشته باشید.

اگر که شما در ایالات متحده آمریکا ساکن هستید بدانید که این روش به یک طرح اتصال به اینترنت نیاز دارد. فروشگاه برنامه های کاربردی هیچ برنامه ای مبنی بر دور زدن hotspot ندارد و در اختیارتان قرار نمی دهد، اما اگر شما آیفون خود راjailbreak کنید می توانید بخشی مشابه با آنچه که بر روی اندروید پیدا کردید را بیابید.

فعال کردن قابلیت Wi-Fi hotspot بر روی تلفن های ویندوزفون

برای آموزش این بخش ما از ویندوزفون نسخه ی ۸٫۱ استفاده کردیم، اما برای ویندوز فون ۸ و ۷٫۵ هم مشابه با همین روش عمل می کنند. تفاوت بین نسخه های ۷٫۵ و ۸ در تعداد دستگاه هایی است که می توانید با این روش به آنها وصل شوید. ویندوزفون Windows Phone 8.x به شما این امکان را می دهد تا بتوانید به ۸ دستگاه وصل شوید.

برای تنظیم آن بر روی گوشی خود به مسیر Settings > internet sharing بروید، و بعد از آن قسمت flip Sharing را فعال کنید. سپس در صفحه بعد شما می توانید تنظیمات پیش فرض تان را همانطور نگه دارید و یا اینکه آنها را به مواردی که بتوانید راحت تر به خاطر بسپارید تغییر دهید.

اتصال لپ تاپ یا تبلت به hotspot

اتصال لپ تاپ یا هر دستگاه دیگری به hotspot هم خیلی ساده است. شما می توانید با همان روش اتصال بی سیمی که قبلاً برای دستگاه های دیگر استفاده می کردید به آن وصل شوید. گوشی که در حال broadcasting است را پیدا کنید و به آن وصل شوید. سپس رمز عبوری که قبلاً آن را برای دستگاهتان تنظیم کردید را وارد کنید.

یا اینکه می توانید به تبلت تان یا هر دستگاه دیگری با همان روش وصل شوید. در مثال زیر اتصال داده ها را از ویندوزفون به نکسوس Nexus 7 انجام دادیم.

جمع بندی

باز هم باید بگوییم که به خاطر داشته باشید که ممکن است نتایج متفاوت باشد و همین طور همه ی ارائه دهندگان این سرویس به شما امکان ایجاد اتصال hotspot را به صورت رایگان ندهند. غالباً شما باید شارژ بیشتری پرداخت کنید، اما قبل از آن حتماً از حامل خود بپرسید که آیا این مشخصه از طرف آنها پشتیبانی می شود یا خیر.

اگر شما در یک طرح اطلاعاتی محدود هستید و یا در تنگنا قرار گرفتید منطقی است که برای صرفه جویی در مصرف از این گزینه استفاده کنید. همچنین توجه داشته باشید که ممکن است با این اتصال، ad hoc Wi-Fi سرعتتان پایین بیاید. سرعت در اینجا به چگونگی اتصال داده ها و همین طور تعداد دستگاه هایی که هم زمان به این شبکه ی بی سیم اتصال پیدا می کنند بستگی دارد.

منبع : بهترین ها در زمین

رضا روحی

درباره ی رضا روحی

رضا روحی
دانشجوی کارشناسی ارشد کامپیوتر گرایش نرم افزار ، علاقه مند به زبان های برنامه نویسی ، علاقه مند به رباتیک

یک دیدگاه

  1. Avatar for رضا روحی

    Electro poration is a highly efficient strategy for the introduction of exogenous DNA into mammalian cell cultures.ctropia to turn esotropia Inward eso turning of an eye.Just a small change in one of these strains could enable it to pass from animal to human and then from one human to anotherthe ideal requisites for a pandemic. [url=http://comprarcialisspain.com/#qfsogwj]cialis para sirve[/url] Contractile MachineryFor hemolytic anemia caused by an overactive immune system drugs that suppress the immune system may be used.The symptoms are consistent with a lesion involving the left cerebral hemisphere in the MCA distribution.The defect can be corrected by applying orthopedic casts in the early months of infancy or if that fails by surgery.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code