cortana
cortana

مایکروسافت با تکذیب ارائه‌ی کورتنا برای اندروید و iOS، وعده‌ی انتشار آن را برای ویندوز داد

در جریان برگزاری کنفرانس مایکروسافت در سیاتل، مارکوس اَش، مدیربرنامه‌های کورتنا در ویندوزفون اعلام کرد که مایکروسافت برنامه‌هایی برای عرضه‌ی دستیار صوتی ویندوزفون  برای اکوسیستم اندروید و iOS دارد. اما این اظهار نظر با واکنش‌های بسیاری روبرو شد. وی برای روشن کردن این ماجرا توضیحاتی را در حساب‌کاربری توئیتر خود داده است.

همانطور که گفتیم اظهار نظر اَش با واکنش‌هایی از جانب کاربران و طرفداران ابزارهای ویندوزی روبرو شد، که اعتقاد داشتند با این کار، ردموندی‌ها جواهر ناب اکوسیستم موبایل خود را در اختیار سایر پلتفرم‌ها قرار می‌دهد.

اَش پس از مشاهده‌ی این واکنش‌ها، در توضیحاتی اولین هدف را توسعه‌ی هرچه بیشتر کورتنا عنوان کرده است تا این دستیار صوتی بدل به بهترین نمونه‌ی ممکن در میان پلتفرم‌های تلفن‌های‌هوشمند گردد. همچنین وی عرضه‌ی این دستیارصوتی برای سایر کشورها را نیز در راس امور خوانده و عرضه‌ی کورتنا در چین و انگلستان را در هفته‌های آتی وعده داده است.

اَش با انتشار سلسله‌ی توییت‌هایی در حساب‌کاربری خود که شامل ۹ هدف اصلی از نظر وی است، به تشریح کلی برنامه‌ ردموندی‌ها در مورد کورتنا پرداخته است. اَش در این توئیت‌ها اعلام کرده است که پس از توسعه‌ی بیش از پیش کورتنا و عرضه‌ی آن در سایر کشورها، ردموندی‌ها این دستیار صوتی را وارد سیستم‌عامل ویندوز خود نیز خواهند کرد تا کاربران بیشتری شانس کار با این دستیارصوتی را داشته باشند.

وی همچین اطمینان داده است که بهترین تجربه‌ی ممکن از کورتنا در اختیار کاربران اکوسیستم ویندوز قرار خواهد گرفت و اطمینان داده است که بهترین دسترنج تلاش‌های ردموندی‌ها ابتدا برای کاربران سیستم‌های مبتنی بر ویندوز و ویندوزفون در دسترس خواهد بود.

وی همچنین احتمال داده است تا شاید پس از انجام تمامی مراحل فوق، مایکروسافت دستیار صوتی خود را برای سایر پلتفرم‌ها ارائه دهد که هنوز در مرحله‌ی سخن است.اَش وعده داده است که در چهار ماه آینده کاربران به قدرت کورتنا و قابلیت‌های ان پی خواهند برد.

رضا روحی

درباره ی رضا روحی

رضا روحی
دانشجوی کارشناسی ارشد کامپیوتر گرایش نرم افزار ، علاقه مند به زبان های برنامه نویسی ، علاقه مند به رباتیک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code