led car
led car

خودروی اسباب‌بازی تویوتا با تجهیز به یک کاپوت LED

طی دو سال گذشته، تویوتا بر روی طرح‌های مفهومی مختلفی از خودروها کار می‌کرده است. در نمایشگاه‌های Tokyo Toy در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳، این کمپانی به معرفی خودروی اسباب‌بازی Camatte پرداخته که به کودکان درک اولیه‌ای از کار با اتومبیل‌ها را می‌دهد. امسال، تویوتا ویژگی جدیدی را به طراحی Camatte افزوده است: یک کاپوت دیجیتالی که به کودکان امکان سفارشی سازی بدنه‌ی خودروهای خود را می‌دهد.

کانسپت اولیه‌ی Camatte تویوتا به دلیل افزایش زمان بودن با خانواده و بخشیدن درک مناسبی از عملکرد خودروها به کودکان طراحی شده بود. طراحی فوق دربردارنده‌ی سفارشی سازی اندکی در پانل‌های بدنه‌ی قبل جداشدن خود بود، تویوتا در کانسپت Camatte57 سال گذشته‌ی خود سطح تعمیر و سفارشی سازی خودروی خود را کمی ارتقا داد. خودروی سال گذشته با ۵۷ قطعه‌ی قابل تنظیم در بدنه‌ی خود، گام مهمی را به سمت پروژه‌ی یک خودروی واقعی پیمود.

۲۰۱۴ Camatte57 ظاهرا مشابه رودستر سال گذشته طراحی شده و تنها در یک بخش بسیار متمایز عمل کرده است: یک کاپوت LED. این کاپوت یادآور کانسپت‌های اندازه‌ی کامل تویوتا مانند Fun-Vii که در نمایشگاه NAIAS 2013 به نمایش گذاشته شد، است. در حالی که در Fun-Vii افراد قادر به ضربه زدن به رنگ‌های مختلف و جایگزینی کلمات بر روی تبلت بودند، کاپوت ال‌ای‌دی Camatte به کودکان اجازه‌ی استفاده از کارهای هنری خود را می‌دهد. کودک می‌تواند طرحی را بر روی کاغذ رسم کرده و آن را بر روی سیستم اسکن نماید و سپس کار هنری وی توسط ال‌ای‌دی‌ها بر روی کاپوت ایجاد خواهد شد.

نمایش Camatte Lab تویوتا در نمایشگاه Tokyo Toy امسال به دو بخش تقسیم شده است. Tech Lab به نشان‌ دادن قطعات متحرک Camatte57 پرداخته تا به کودکان درک بهتری را از چگونگی فعالیت خودرو نشان دهد. Design Lab به آن‌ها نحوه‌ی طراحی مدلی را بر روی هود ال‌ای‌دی آموزش می‌دهد.

نمایشگاه Tokyo Toy از دوازدهم این ماه آغاز شده و تا پانزدهم ادامه دارد.

منبع : بهترین ها در زمین

رضا روحی

درباره ی رضا روحی

رضا روحی
دانشجوی کارشناسی ارشد کامپیوتر گرایش نرم افزار ، علاقه مند به زبان های برنامه نویسی ، علاقه مند به رباتیک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code