leaked-doc-Microsoft-Nokia
leaked-doc-Microsoft-Nokia

مایکروسافت زودتر از موعد «لومیا» را بازنشسته می‌کند

به نظر می‌رسد که کمپانی مایکروسافت، قصد دارد زودتر از ۱۸ ماهی که پیش‌تر برای نگه داشتن لومیا اعلام کرده بود، آن را از محصولات پیش رو حذف کند. یک سند لو رفته که توسط Evleaks منتشر شده است، نشان می‌دهد که نوکیا و مایکروسافت به تفاهم رسیده‌اند که دستگاه‌های جدید تولیدی با برندی که مایکروسافت اعلام خواهد کرد، به بازار عرضه خواهد شد.

در این سند البته مشخص نیست که این اتفاق برای تمامی محصولات آینده ساخت نوکیا خواهد افتاد یا دستگاه‌هایی که تنها توسط مایکروسافت تولید خواهند شد. در این سند آمده است: «برند مایکروسافت زمانی جایگزین برند نوکیا خواهد شد که مایکروسافت محصولی را برای ارائه در بازار داشته باشد.»

طبق قرارداد اولیه، مایکروسافت حق استفاده از برند نوکیا را به منظور مقاصد تجاری خواهد داشت که شامل ۱۸ ماه برای اسمارت‌فون های لومیا و ۱۰ سال برای دیگر گوشی‌های همراه نوکیا خواهد بود.

نوکیا لومیا ۶۳۰ و لومیا ۹۳۰ آخرین گوشی‌های ویندوزفونی نوکیا، تحت نام نوکیا معرفی شدند و این دو اسمارت‌فون با همین نام نیز به فروش خواهند رسید. اما مدلی جدید به نام McLaren که چند روز پیش خبرهایی جالب از آن به گوش رسید، با چنین خبری دیگر نام نوکیا را به همراه خود نخواهد داشت.

در این سند همچنین اعلام شده که مایکروسافت برنامه ای برای پشتیبانی کامل از محصولات Lumia و Asha و همچنین تمامی تلفن‌های همراه نوکیا خواهد داشت. مایکروسافت فونت نوکیا یعنی Nokia Pure را نیز از قلم نینداخته و اعلام کرده که در مراحل بعدی به فونت Microsoft Segoe تغییر خواهد کرد.

رضا روحی

درباره ی رضا روحی

رضا روحی
دانشجوی کارشناسی ارشد کامپیوتر گرایش نرم افزار ، علاقه مند به زبان های برنامه نویسی ، علاقه مند به رباتیک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code