هیوندا

هیوندای مدل Ioniq با یک تصویر

تصویری از هیوندای مدل loniq منتشر شد

هیوندای به تازگی طرحی از خودروی جدید خود را به نمایش گذاشته است که به نظر می‌رسد به طور رو در رو با تویوتا پریوس رقابت خواهد کرد. این خودرو Ioniq نام دارد و البته تا جایی که در تصویر مشخص است شباهت‌هایی هم به تویوتا پریوس دارد.

این خودرو در سه مدل هیبریدی، الکتریکی و پلاگین هیبریدی به بازار عرضه خواهد شد. هیوندای مدعی شده است که این برای اولین بار است که هر ۳ مدل موتور برای یک خودرو ارائه می‌شوند. البته این موضوع شاید چندان برای خریداران مهم نباشد؛ چرا که آن‌ها در نهایت یکی از این سه گزینه را انتخاب می‌کنند. ولی این امر برای بخش تحقیق و توسعه هیوندای از اهمیت بالایی برخوردار است.

هیوندای

هنوز در مورد مشخصات فنی این خودرو اطلاعات زیادی فاش نشده است؛ ولی هیوندای مدعی است که این خودرو مصرف سوخت بهینه، سواری لذت‌بخش و البته طراحی جذابی دارد. مدل الکتریکی این خودرو درست مثل پریوس جدید تویوتا و بسیاری از مدل‌های تسلا به باتر‌ی‌های لیتیوم یونی مجهز خواهد بود؛ ولی هنوز در مورد مدل هیبریدی و پلاگین هیبریدی اطلاعات دقیقی منتشر نشده است.

همان‌طور که در بالا هم ذکر شد نام این خودرو Ioniq است که برگرفته از دو واژه Ion و Unique است. این خودرو از ماه آینده در کره جنوبی عرضه خواهد شد و اسفند ماه در نمایشگاه‌های ژنو و نیویورک به نمایش در می‌آید.

رضا روحی

درباره ی رضا روحی

رضا روحی
دانشجوی کارشناسی ارشد کامپیوتر گرایش نرم افزار ، علاقه مند به زبان های برنامه نویسی ، علاقه مند به رباتیک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code