ویندوز 10

ویندوز ۱۰ و یک آپدیت تجمعی دیگر

ویندوز ۱۰ یک آپدیت جدید دریافت کرد

خوشحالیم که مایکروسافت شبانه روز در حال بهبود نسل جدید سیستم عامل دسکتاپ خود، یعنی ویندوز ۱۰ است. این روز ها آپدیت پشت آپدیت در حوزه های امیتی و رفع باگ برای ویندوز ۱۰ دسکتاپ منتشر می شوند. ویندوز ۱۰ موبایل هم به جریان آپدیت های تجمعی پیوسته و نخستین آپدیت تجمعی خود را چند روز پیش در قالب بیلد ۱۰۵۸۶.۲۹ دریافت کرد. امشب آپدیت جدیدی هم با شناسه ۳۱۱۶۹۰۰ برای نسخه دسکتاپ ارایه شده است.

اگر آپدیت ترشولد ۲ را دریافت نکرده اید، لازم نیست به بخش تنظیمات رفته و از گزینه Check For Updates استفاده کنید، زیرا این آپدیت تجمعی تنها در سیستم عامل هایی که به ورژن ۱۵۱۱ یعنی همان ترشولد ۲ آپدیت شده اند، در دسترس است. این آپدیت بر روی جنبه های امنیتی سیستم عامل متمرکز است و ویژگی جدیدی به همراه ندارد، یادآوری می شود که این آپدیت را با شناسه KB 3116900، در قسمت تنظیمات آپدیت خواهید یافت.

تاریخ برچسب این آپدیت امنیتی روز ۸ دسامبر را نشان می دهد و شامل بهبود هایی برای قابلیت های ویندوز ۱۰ دسکتاپ ورژن ۱۵۱۱ بوده و در موارد زیر تاثیر گذار است:

  • آپدیت امنیتی برای درایور های حالت هسته ویندوز، به جهت ارتقاء وجه تمایز آنها
  • آپدیت امنیتی بخش RMCAST ویندوز به جهت ارتقاء اهمیت و ارزش آن
  • آپدیت امنیتی ویندوز برای افزایش ارزش و اولویت ها
  • آپدیت امنیتی برای اجزای گرافیکی ویندوز به جهت اجرای ریموت کدها
  • آپدیت امنیتی برای اسکریپت های ویژوال بیسیک و جاوا اسکریپت، به جهت اجرای ریموت کدها
  • آپدیت امنیتی مرورگر اج به صورت تجمعی
  • آپدیت امنیتی مرورگر اینترنت اکسپلورر به صورت تجمعی

windows 10

آپدیت های ورژن ۱۵۱۱ ویندوز ۱۰ دسکتاپ، همگی تجمعی بوده اند، بنابراین اگر آپدیت های قبلی را دریافت نکرده اید، لازم نیست نگران باشید، چراکه با دریافت همین آپدیت جدید، همه موارد آپدیت های قبلی نیز اعمال خواهند شد، در واقع ماهیت هدف و اساس آپدیت های تجمعی همین است. همچنین لازم است بدانید که اگر آپدیت های قبلی را به صورت مرتب دریافت کرده اید، با این آپدیت فقط موارد جدیدی که اشاره کردیم اعمال خواهند شد.

علاوه بر موارد فوق که به صورت یک بسته در داخل آپدیت تجمعی ارایه می شوند، مایکروسافت Flash Player و محافظ ویندوز (Windows Defender) را هم آپدیت کرده است. برای دریافت همه این آپدیت ها، کافیست در بخش تنظیمات آپدیت ویندوز، روی گزینه Check For Updates کلیک کنید. البته توجه داشته باشید که چون دو مورد آخری جزو آپدیت های تجمعی و اصلی نیستند، برای دریافت آن ها باید گزینه “Give Me Updates For Other Microsoft Products When I Update Windows” را فعال کنید. برای یافتن این گزینه در صفحه تنظیمات آپدیت، به روی گزینه Advanced Options کلیک کنید.

رضا روحی

درباره ی رضا روحی

رضا روحی
دانشجوی کارشناسی ارشد کامپیوتر گرایش نرم افزار ، علاقه مند به زبان های برنامه نویسی ، علاقه مند به رباتیک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code