windows-10-mobile

بیلد ۱۰۵۸۶.۲۹، نخستین آپدیت تجمعی ویندوز ۱۰ موبایل در دسترس است

پس از اخبار و شایعاتی گه این چند روزه ذهنمان را به خود درگیر کرده بودند، مایکروسافت بلاخره امروز بیلد ۱۰۵۸۶.۲۹ را برای اینسایدر ها منتشر کرد. این بیلد هم در حلقه Fast و هم در حلقه Slow آماده دریافت است. طبق آنچه گابریل آئول اظهار کرده، این یک آپدیت تجمعی است که بر اساس فیدبک های کاربران آماده شده و همه اینسایدر ها می توانند آن را دریافت کنند. این بیلد تنها چیزی که دارد بهبود و پایداری بیشتر است. با پایگاه خبری مگا آی تی همراه باشید .

در پستی که گابریل آئول برای معرفی این بیلد منتشر کرده، هیچ اشاره ای به هیچ باگ و مشکلی نشده است و از قرار معلوم این بیلد فقط برای رفع مشکلات و افزایش پایداری در بخش های مختلف سیستم عامل منتشر شده است. البته این بهبود ها به قدری هستند که ارزش دریافت این بیلد را داشته باشد. در ادامه به همه بهبودها و اظهارات گابریل آئول اشاره خواهیم داشت. نکته دیگری که باید به آن اشاره کنیم، این است که این بیلد حتی در گوشی های ویندوز فونی ال جی و لومیا های جدید هم آماده دریافت است، به این معنی که این بیلد جدید تر و بهتر از نسخه ای است که لومیا ۹۵۰ و نمونه بزرگترش به آن مجهز شده اند.

اظهارات گابریل آئول در پست خبری که منتشر کرده، به شرح زیر است:

همانطور که همکاران ما و خود مایکروسافت دستگاه های جدید و قدیمی شان را به ویندوز ۱۰ به روز رسانی کرده اند، باید بدانید که از این پس آپدیت های بیشتری را از طریق بخش آپدیت ویندوز ۱۰ موبایل دریافت خواهید کرد. آپدیت هایی که بر اساس فیدبک های اینسایدر ها ساخته می شوند. همچنین کاربران جدید ویندوز ۱۰ نیز می توانند فیدبک های خود را برای ما ارسال کنند، چراکه این فیدبک ها از این پس مستقیما در آپدیت های تجمعی منعکس خواهند شد.

ما فیدبک های بسیاری را دریافت می کنیم که همگی مفید هستند، این فیدبک ها از کاربرانی که بیلد پیش نمایش ۱۰۵۸۶، که بیلد پایه ما برای دستگاه های جدید بوده ارسال شده اند. ما همچنان به دریافت و بررسی و استفاده از فیدبک ها، برای ارتقای تجربه کاربری ویندوز فون ۸.۱ ادامه خواهیم داد، این ارتقاء تجربه کاربری، تماما بر اساس فیدبک های اینسایدر ها است. ما امروز نخستین آپدیت تجمعی ویندوز ۱۰ موبایل را برای کاربران بیلد ۱۰۵۸۶ که این فیدبک ها را ارسال کردند، منتشر می کنیم. نکته ای که باید در رابطه با آپدیت های تجمعی بدانید، تفاوت اندک و ناچیز شناسه بیلد آن هاست، چراکه این شناسه ها و تغییر شماره آن ها، فقط به بهبود هایی اشاره دارد که در بیلد جدید نسبت به بیلد قبلی اتفاق می افتد. به هرحال نخستین آپدیت تجمعی ویندوز ۱۰ موبایل، اکنون برای کاربران نسخه Fast و Slow بیلد ۱۰۵۸۶، آماده دانلود است. این آپدیت با شناسه ۱۰۵۸۶.۲۹ ارایه شده است.

این فرصت را غنیمت می شماریم تا اعلام کنیم که این آپدیت تجمعی در دستگاه های دیگری هم قابل دریافت خواهد بود. این دستگاه های جدید در اوایل هفته آینده خواهند توانست این آپدیت را دریافت کنند و همزمان با آن آپدیتی هم برای اپلیکیشن Windows Device Recovery Tool، برای حل مشکلات مربوط به تشخیص این دستگاه ها منتشر خواهد شد. این دستگاه های جدید، گوشی های زیر هستند:

  • LG Lancet
  • Microsoft Lumia 550
  • Microsoft Lumia 950
  • Microsoft Lumia 950 XL

فیدبک هایی که ما در این آپدیت مد نظر داشته و آن ها را اعمال کرده ایم، از قرار زیر هستند:

  • بهبودهای بیشتری در تجربه کاربری ایجاد شده اند، در دستگاه هایی که حافظه ذخیره سازی کمی دارند، بهبودهای رندرینگ نقشه ها و RCS (سیستم کنترل باز سازی) فعال شده برای بخش تنظیمات
  • سازگاری (backwards compatibility) با اپلیکیشن های ویندوز فون ۸.۱ که بر پایه SilverLight توسعه داده شده اند، افزایش یافته است
  • عملکرد و پایداری مرورگر اج افزایش یافته است و Auto-completion که ویرایش راحت و آسان URL (آدرس اینترنتی) را میسر می کند، آپدیت شده است
  • پایداری و بهبود های بیشتر در بلوتوث
  • مشکل مربوط به تعویض اتصال فعال اینترنت همراه در گوشی های دو سیم کارته رفع شده است
  • اکنون پروفایل داده ها به صورت صحیح در هنگام مراحل راه اندازی (out of box experience) پیاده می شود که می تواند از اراسل و دریافت پیام های چند رسانه ای جلوگیری کند

یک بار دیگر یادآوری میکنیم که این یک آپدیت تجمعی است نه یک بیلد جدید. بنابراین برای دریافت آن کافیست به قسمت آپدیت در تنظیمات گوشی رفته و از دکمه Check For Updates استفاده کنید.، به هر حال چنانچه از طریق بخش آپدیت نتوانستید این آپدیت را دریافت کنید، می توانید از اپلیکیشن ویندوز اینسایدر استفاده کنید. همچنین به یاد داشته باشید که این آپدیت تنها برای کاربرانی که در بیلد ۱۰۵۸۶، چه نسخه Slow و چه نسخه Fast به سر می برند قابل دریافت است. اینطور که به نظر می رسد، این آپدیت حجم کمتری نسبت به بیلد ها دارد و همچنین مراحل نصب و پیکربندی آن نیز سریع تر از بیلد های پیشین انجام می شود.

گابریل مثل همیشه از اینسایدر ها درخواست کرده که فیدبک های خود را برای کمپانی ارسال کنند، البته از این پس فیدبک ها رنگ و جدیتی بیشتری به خود خواهند گرفت، چراکه از این پس آپدیت تجمعی برای تکامل ویندوز ۱۰ موبایل ارایه خواهند شد که همگی بر پایه همین فیدبک ها توسعه خواهد یافت، بنابراین تا می توانید فیدبک های مفید و سازنده ارسال کنید.

رضا روحی

درباره ی رضا روحی

رضا روحی
دانشجوی کارشناسی ارشد کامپیوتر گرایش نرم افزار ، علاقه مند به زبان های برنامه نویسی ، علاقه مند به رباتیک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code