اخبار هوا فضا

شما در حال مشاهده آخرین اخبار مربوط به هوا فضا می باشید !

شهاب باران را از دست ندهید

شهاب باران

شهاب باران جوزایی از پر هیجان ترین هاست هر سال حوالی شب‌های ۲۲ و ۲۳ آذر، بارش شهابی جوزایی به اوج می‌رسد. جوزایی یکی از بهترین بارش‌های سال و پر از شهاب‌های بسیار پر نور رنگارنگ است. برای تماشای بارش شهابی، نیاز به تلسکوپ یا هیچ ابزار خاص دیگری ندارید. مطالب برتر هوا فضا را از پایگاه خبری مگا آی ...

توضیحات بیشتر »

تصویر خیره کننده از سحابی ویل

Hubble Veil

تصویر جدیدی که از تلسکوپ فضایی هابل منتشر شده، بینندگان را با زیبایی و پیچیدگی سحابی تور پرده یا ویل روبه‌رو می‌کند. این سحابی روح مانند معروف تنها شاهد ابرنواختری (سوپرنوا) بزرگ است که نشانه‌ی مرگ یک ستاره‌ی غول پیکر با جرم تقریبی ۲۰ برابر خورشید می‌باشد.

توضیحات بیشتر »

اولین پرتاب موفقیت آمیز فضاپیمای Orion ناسا

orionlaunch

دیشب اولین پرواز آزمایشی کپسول فضایی Orion ناسا با موفقیت توانست از پایگاه نیروی هوایی Canaveral فلوریدا به فضا پرتاب شود. این سفینه ۲ دور به گرد زمین چرخید و چهار ساعت بعد در حوالی بیجای ایالت کالیفرنیا به زمین بازگشت.

توضیحات بیشتر »

تلسکوپ بسیار بزرگ اروپا در سال ۲۰۲۴

European Southern Observatory

کشورهای اروپایی مرحله‌ی اول ساخت یکی از بزرگ‌ترین تلسکوپ‌های جهان را آغاز کردند. این تلسکوپ عظیم‌الجثه دیفراگم ۳۹ متری دارد و در صحرای آتاکامای شیلی ساخته می‌شود. برای تکمیل فاز اول آن بودجه‌ای ۱.۲۴ میلیارد دلاری اختصاص یافته است.

توضیحات بیشتر »

ویدئو : ویدئوی «تایم لپس» از تصویر ثبت شده با ISS در فضا

Astronaut

ایستگاه فضایی بین‌المللی با قرارگرفتن در جو زمین، تنها مسکن فضانوردان در بیرون از جو زمین است. استقرار این ایستگاه در فضا ثبت تصاویر خارق‌العاده‌ای را از زمین ممکن کرده است. Guillaume JUIN با تدوین ۸۰ گیگابایت از تصاویر ثبت شده در قالب ویدئوی تایم‌لپس، آن را منتشر کرده است.

توضیحات بیشتر »

ویدئو : انفجار موشک آنتارس ناسا ۶ ثانیه بعد از پرتاب

antares explosion

موشک آنتریز شرکت اوربیتال ساینسز که قصد داشت امشب به سمت ایستگاه فضایی بین‌المللی پرواز کند، ۶ ثانیه پس از پرتاب منفجر شد. ناسا، شرکت طرف قرارداد اوربیتال ساینسز اعلام کرده که این اتفاق را بررسی خواهد کرد.

توضیحات بیشتر »

ساخت منظومه ماهواره‌ای تا سال ۹۶/ پوشش دائمی زمین برای ایران با ۱۴ ماهواره بومی

ماهواره

مدیر طرح کلان ملی منظومه ماهواره‌ای با پوشش دائمی، از طراحی ساخت این ماهواره تا سال ۹۶ خبر داد و گفت: با تکمیل و عملیاتی شدن این طرح امکان برقراری لینک تبادل صوت و داده بین ماهواره‌های موجود در مدار زمین برای مخابره به کشور فراهم خواهد شد.

توضیحات بیشتر »