گوناگون

ملت ها چگونه شمردن تا ۱۰ را فرا گرفتند!!!

international

در بعضی جوامع بدوی، کار شمارش صرفا به عددهای یک، دو و سه ختم می‌شود. در زبان آن‌ها، هیچ‌ کلمه‌ای برای عددهای بالاتر وجود ندارد. آن‌ها برای کمیت‌های بیشتر، از کلمات مختلفی مثل «خیلی» استفاده می‌کنند. این موضوع عجیب به نظر می‌رسد؛ ولی بد نیست بدانیم جوامع کوچک و ساده‌ی باستانی که هنوز هم در بعضی مناطق جهان می‌توان باقی‌مانده‌ی ...

توضیحات بیشتر »

شکستن رکورد حل معمای مکعب روبیک توسط یک نوجوان

rubiks cube

لوکاس اتر ۱۴ ساله در جریان مسابقاتی در مریلند آمریکا ، توانست با حل معمای مکعب ۳×۳ روبیک در کمتر از پنج ثانیه ، رکورد جدیدی را در این زمینه رقم بزند. انجمن جهانی روبیک موفقیت این نوجوان را در وبسایت خود تایید کرد. اوایل سال جاری کالین برنز رکورد جدیدی در حل این معما به نام خود ثبت کرده ...

توضیحات بیشتر »

تصادفات مرگبار با گوشی های هوشمند!!!

phone_in_car

استفاده از گوشی های هوشمند حین رانندگی مقصر افزایش ۸٫۱ درصدی میزان مرگ در تصادفات رانندگی در نیمه نخست سال جاری میلادی در آمریکا شناخته شده است. طی بازه زمانی ژانویه تا ژوئن سال جاری ۱۶۲۲۵ نفر طی تصادفات رانندگی در آمریکا کشته شده اند. ممکن است برخی ادعا کنند که کاهش قیمت سوخت در این مدت باعث شده که ...

توضیحات بیشتر »

موبایل بدتر از قهوه برای خواب شماست

smartydark

اکثر ما طعم قهوه را خیلی دوست داریم اما معمولا قبل از خواب قهوه نمی‌خوریم چون می‌دانیم اجازه نمی‌دهد راحت بخوابیم. البته خیلی از ما میدانیم که نگاه کردن به صفحه موبایل هم تاثیر منفی بر خواب ما دارد. اما این تاثیر منفی چقدر است؟

توضیحات بیشتر »

در کنار فرزندان با موبایل کم کار کنید

parent mobile working

اگر در هنگام فعالیت در منزل یا آشپزخانه با تلفن همراه نیز کار می‌کنید، تنها سلامت خود را در معرض خطر قرار نمی‌دهید. فرزندان نحوه‌ی استفاده از فناوری را از والدین خود یاد می‌گیرند و این یادگیری بر روی وضعیت تحصیلی، کاری و زندگی اجتماعی فرزندان شما نیز تاثیرگذار خواهد بود.

توضیحات بیشتر »

۵ روش برای آغاز صبحی بهتر

goodmorning

خیلی اوقات شب‌ها با خیال راحت به تخت خواب می‌رویم و درباره‌ی تمام کارهایی که می‌خواهیم فردا انجام بدهیم، فکر و خیال می‌کنیم. اما صبح روز بعد با کرختی در رخت‌خواب می‌مانیم و منتظر صبحانه و باقی روتین‌های روز می‌شویم.

توضیحات بیشتر »

انقلابی جدید در دنیای سیلیکون با ساخت نوع جدیدی از آن

New type of silicon

احتمالا اگر سیلیکون وجود نداشت، شما قادر به خواندن این مطلب نبودید! سیلیکون ضمن حیاتی بودن در فناوری امروز دومین عنصر فراوان در پوسته‌ی زمین است که در مدارهای مجتمع به کار رفته در ابزارهای الکترونیکی نقش اصلی را ایفا می‌کند. حتی در یخچال منزل خود هم می‌توانید آثاری از سیلیکون را بیابید! در ادامه با ما باشید.

توضیحات بیشتر »

قدرت‌های مخفی نوار آدرس مرورگر کروم

Google Chrome

در نگاه اول شاید خیال کنید که نوار آدرس کروم کار زیادی برای شما انجام نمی‌دهد. مطابق معمول باید آدرس سایت دلخواه را تایپ می‌کنید و این مرورگر شما را به آن آدرس می‌برد. اما اگر بدانید چگونه باید از آن استفاده کنید، نوار آدرس کروم از پس کار‌های بیشتری هم برمی‌آید.

توضیحات بیشتر »